Како лијечити таблете мигрене са Екцердине

Мигрена

Екцедрине је сложени аналгетик, који укључује неколико лекова за бол. Позиционирана као средство мигрене, међутим, може се успешно користити за уклањање менструални болови, смањујући високе температуре (због присуства парацетамола у композицији). Такође се може користити против уобичајене главобоље, изазване прекомерним радом. Хоће ли Екцедрине стварно помоћи у борби против мигрене и како ова лекова функционише?

Укратко о саставу

Дакле, пилуле за мигрену Екпедрине укључују следеће компоненте:

  • парацетамол;
  • Ацетилсалицилна киселина (познатија као аспирин);
  • кофеин.

Додатне супстанце су целулоза и његови деривати који се користе као адстрингентна основа за лек, али немају терапијског ефекта. То је аналог другог лека - Асцофен.

Све три главне компоненте у једном или другом облику су аналгетици. Парацетамол анестетизује, а такође помаже у нормализацији телесне температуре. Аспирин даје ефекат аналгетик и заједно са њом - прореди крв, смањује физиолошке ефекте на мозга пловила. Кофеин даје стимулативни ефекат, повећава узбуђеност кичмене мождине.

Укупно, у суми, лек помаже код тешке главобоље, али није лек за мигрену. Његова сврха је симптоматско лечење, ублажавање и ублажавање симптома статуса мигрене.

Како узети лек?

Екседрин са мигренима узима се директно када се јављају симптоми напада главобоље. Што је раније - боље. Максимална дозвољена доза једне дозе је 2 таблете (400 мг парацетамола, 400 мг аспирина, 100 мг кофеина). У једном дану не препоручује се узимање више од 3-4 таблета, јер то може негативно утицати на рад гастроинтестиналног тракта и јетре. Уколико не добијете боље после узимања Екцедрине, консултујте лекара како бисте заменили пилулу са још једним, ефикаснијим леком.

Лек је у сваком случају не треба користити, ако пре него што пацијент је други лекови чији састав укључени парацетамол, кофеин, аспирин. Такође, између поновљених лекова треба да направи паузу најмање 6 сати.

Након узимања Екцедрине, требало би привремено да одустанете од хране, јер мигреном може изазвати мучнину. Ако се не може избјећи повраћање, онда требате поновно узимати пилулу.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Лекови за мигрену Екседрине улази у плазму кроз дигестивни тракт (раствара се у желудачном соку) већ 15 минута након узимања пилуле. Лек се метаболише у јетри, из тела се излучује кроз бубреге.

Максимална концентрација активних компоненти у крви долази за 45-60 минута након примене. Честа употреба Екцедрине за уклањање симптома мигрене није зависна.

Како лек делује на тијелу? Пре свега, судови мозга расте, течности у крви, што донекле смањује крвни притисак. Аспирин даје комбиновани ефекат - донекле смањује симптом болова, а заједно са њим - оптимизује микроциркулацију крви у мозгу. А кофеин узбуђује вазомоторне центре.

Једноставно речено - вентили почињу да функционишу активније, чиме се смањује унутрашњи притисак у посудама. Као резултат - бол је значајно ослабљен, реакција судова је смањена.

Нежељени ефекти и контраиндикације

Средства за мигрену Екседрине је сасвим могуће оштетити јетру често. Ово олакшава парацетамол, који у великим дозама доводи до њеног запаљења. Сходно томе, код било каквих болести јетре, употреба Екцердина није препоручљива. Доктори у таквим случајевима прописују Цефагин (активни састојак је кофеин).

Од контраиндикација, произвођачи Екцедрине су:

  • период трудноће и лактације (активне супстанце продре у плацентну баријеру);
  • крварење у гастроинтестиналном тракту;
  • хемофилија;
  • глауком;
  • бубрежно и јетрно оштећење;
  • преосјетљивост (алергија на активне супстанце);
  • старост до 15 година.

Ни у ком случају лек се не примењује ако је мигрена компликована због настале механичке трауме.

Аналогни лекови

Постоји много аналога Екцедрине у апотекама. Али треба имати на уму да се неки од њих разликују у концентрацији активних супстанци. Најчешће међу њима:

  • Мигренол и Мигренол Ектра;
  • Новалгин;
  • Саридон;
  • Асцофен;
  • Гхеадал.

Екцедрин није забрањена да замени конвенционалне ацетаминофен, аспирин и Кофалгин, након концентрације компоненти (200: 200: 50). У том погледу, боље је да се консултујете са лекарима који долазе и да поступају по његовим упутствима.

Посебна упутства у лијечењу лијека мигрене

У време употребе лекова треба потпуно напуштено пиће које садржи високе концентрације кофеина (кафа и све његове деривате као што су латте, капућино). Такође за овај период, требало би искључити употребу никотина, алкохолних пића, јер ће ово повећати терет на јетру, кардиоваскуларном систему.

Ако користите Екцедрин не позитиван ефекат није примећен уопште, пацијент треба да одустане и проћи кроз магнетна резонанца главе, јер бол може бити узрокована не мигрене и других болести мозга (прединсултное услов, тумора, циста, тромбоза, мултипла склероза ).

Уз продужену употребу Екцедрине ради елиминације болова мигрене, периодично треба дати општи тест крви да контролише његов периферни састав. Немојте бити сувишни и испоручите функционалне тестове јетре. По правилу, ако се квалитет плазматске композиције погорша, лекари привремено прописују Золмигрен, Номигрен, Амигрен.

Укупно Ексдерин стварно елиминише чак и јаке главобоље од мигрене, међутим, даје само привремени ефекат и ни на који начин елиминише главни проблем ове болести - патолошки реакције судове мозга. Зато га треба користити само у хитним случајевима. Не губите поглед на бројне нежељене ефекте из употребе овог лијека.

Како правилно користити таблете из мигрене Екцедрине: упутства за употребу, прегледи лекара и цена лијекова

Екцедрине је лек који је дизајниран за борбу против главобоље, болова зуба, у мишићима и током менструације.

Овај лек је произведен у швајцарској компанији Новартис Цонсумер Хеллес СА.

У његовој бази постављени су: Ацетилсалицилна киселина, парацетамол и кофеин, који су главне активне супстанце и одлични су у суочавању са свим симптомима.

Лек се ослобађа у облику таблета са одређеном концентрацијом активних лекова у њима.

Затим ћемо детаљније погледати информације о овој припреми.

Фармаколошка акција

Ми ћемо проучити састав Екцедрине како бисмо разумели његов утицај на тело.

Дрога Екседрин је лек у коме постоје три различите супстанце са различитим својствима, али заједно они су одлични за борбу против болова различите природе.

Ове супстанце су ацетилсалицилна киселина или аспирин, кофеин и парацетамол. Анализирали ћемо њихов утицај на тело одвојено.

Ацетилсалицилна киселина делује као добар антипиретички агенс, има могућност заустављања и спречавања упале и смањења болова. На ћелијском нивоу, она спречава настанак тромби, везивања тромбоцита и значајно побољшава циркулацију крви у подручју почетка инфламаторног процеса.

Кофеин има узбудљив утицај на вазомоторне центре и респираторне центре. Такође има могућност дилирања крвних судова, смањује способност везивања тромбоцита.

Поред тога, кофеин се бори са умором и поспаношћу и повећава радни капацитет тела. У комбинацији са Аспирином, она има позитиван ефекат на брзину крвотока и нормализује тоне судова мозга.

Што се тиче Парацетамол, онда има способност антипиретичке и делимично инхибиције запаљенских процеса. Ово је последица утицаја Парацетамола на центар, који контролише температуру у хипоталамусу.

Шта се дешава након узимања дроге

Ацетилсалицилна киселина у целокупној запремини је у потпуности интегрисан у гастроинтестинални тракт, јетру и крв, док је у току цепање. Овај процес се наставља до тренутка када се формирају салицилати. После тога се новоформирана супстанца подвргава даљем раздвајању у јетри.

Кофеин, као што је Аспирин, такође савршено интегриран у пуној величини, дистрибуиран у свим течним окружењима тела.

Након употребе ове супстанце на празан желудац, биће могуће да се открије максималном концентрацијом у временском интервалу од 5-90 минута после узимања. Његов однос са плазма протеином је око 35%. Уз помоћ метаболита, она је подељена скоро пуне величине, а затим се излучује преко бубрега.

Лако се интегрише у гастроинтестинални тракт, његова максимална концентрација се може примијетити након 30-120 минута након ингестије.

Процеси раздвајања супстанци се јављају у јетри и излучују се бубрези. Само 5% супстанце оставља тијело у почетном стању.

У уобичајној дози Парацетамол само се благо везује за протеине крвне плазме, а ако се ова доза повећа, ова интеракција ће се значајно повећати.

Индикације и контраиндикације за употребу

Упутства за употребу на леку Екцедрине показују такве индикације и контраиндикације за овај лек.

Индикације за употребу лека

Лијек је прописан у наставку ситуације:

  • са синдромом болова;
  • са главобоље и мигрене;
  • са тешком зубобољу;
  • са болом у мишићима и зглобовима;
  • са менструалним болом;
  • са акутним респираторним инфекцијама и грипом.

Контраиндикације

Лекари не препоручују коришћење лијека у наставку случајеви:

  • преосјетљивост на компоненте лијека;
  • проблеми са гастроинтестиналним трактом, укључујући крварење;
  • хемофилија;
  • авитаминоза К;
  • проблеми са бубрезима (инсуфицијенција);
  • период трудноће и дојења;
  • глауком;
  • проблеми са спавањем, јака узбудљивост;
  • крварење током операције;
  • старосна ограничења (забрањено је користити децу до 5 година старости).

Дрога и алкохол

Са паралелним пријемом парацетамола, аспирина и алкохолних пића повећава се вероватноћа развоја структурних и функционалних поремећаја јетре. Кофеин у овом случају повећава стопу инкорпорације ерготамина.

Механизам дјеловања

Екцедрин механизам деловања лека је да делује на изворе бола, тако ублажава грчеве и зауставља упалу, побољшава циркулацију крви у погођене области и спречава стварање крвних угрушака.

При томе, он добро активира тело, боре се од замора и жеље за спавањем.

Упутства за употребу

Проучимо инструкције експедину детаљније.

Начин примене

Шта ти треба знате:

  1. Лекција Екцердин мора се узимати усмено током или након уноса хране.
  2. У просеку, дозвољени број таблета дневно је 3-4 комада. Максимална доза је 6 таблета.
  3. После употребе две таблете за главобољу, резултат се примећује после 15 минута, а код мигрене - након 30 минута.
  4. Није препоручљиво узимати лек без првог консултовања лекара са болом више од 5 дана, а више од 3 дана у случајевима мигрене.

Облици ослобађања

Лек се ослобађа у облику подолговатих таблета обложених белим премазом, означеном са једне стране са ознаком "Е". Пакет садржи 16 таблета.

Једна таблета препарата Ескедрин садржи 250 мг ацетилсалицилне киселине, 65 мг кофеина и 250 мг парацетамола.

Дозирање лека

У зависности од болести, такве доза:

  1. Да смањите или елиминишете бол. Одрасли и деца, узраста 12 и више година, узимају 2 таблете лекова сваких 6 сати. Забрањено је узимати више од 8 таблета дневно.
  2. Екседрине мигрене таблете. Одрасли и деца узраста од 18 година узимају 2 таблете дневно. Не препоручује се прекорачење дозвољене дозе без лекарског специјалног рецепта.

Узимајући лек Ескедрин, морате је пити са пуним чашом воде.

Детаљније ћемо научити употребу лека за мигрену, јер је лек за мигрену Екседрине један од најпопуларнијих лекова за ову болест.

Лечење мигрене

Мигрена - је хронична болест. Њена визит карта је интензивирана главобоља која се протеже само на половину главе. То се врло често јавља код људи различите старости.

Напади мигрене се примећују са фреквенцијом од 1-2 пута годишње, а 1-2 пута недељно. Жене се чешће жале на ову болест од мушкараца, иако и они добију овај проблем.

Постоји неколико теорија које објашњавају појаву мигрене. Ово је лоше снабдевање крви у мозгу, другачија експанзија судова мозга, промјена у крвном притиску.

Опћенито, погоршање главобоље се јавља након физичког напора, употребе алкохолних пића, нервозне прекомерне експлозије, после празних соба.

Средства за мигрену Екцердин је ефикасан лек за лечење мигрене.

Због присуства у њему ацетилсалицилне киселине и њене интеракције са другим компонентама препарата, Екцедрин делује на извору бола, а уклањање заустављања грч и упалу.

Ово значајно побољшава циркулацију крви у овим подручјима. Кофеин враћа радне капацитете телу. У року од 30-45 минута након једења лекова, особа која пати од мигрене, примети је значајно побољшање у његовом стању.

Прекомерно знојење и додатна упутства

У случајевима предозирања дроге манифестују се различити симптоми, а узроковани су присуством различитих лекова у њему.

У присуству парацетамола појављују се следећи симптоми.

Након истека првог 24 сата:

  • бланширање коже;
  • мучнина;
  • повраћање;
  • проблеми са метаболизмом глукозе.

Проблеми са нормалним функционисањем бубрега се јављају 24 сата након превелике дозе.

Ако је доза ацетилсалицилне киселине претјерана, онда примећено:

Уколико снажан пораст дозе -. Диспнеја, респираторна парализа, итд случајевима када Тровање односи на медијуму или тешког степена, људска потреба да се одмах у болницу.

Када је превелико дозирање кофеина примећено:

  • узбуђење;
  • осећај анксиозности;
  • аритмија;
  • тахикардија;
  • мучнина и повраћање.

У случајевима превелике дозе, може доћи до епилептичких напада.

Нежељени ефекат

Екессин има велику листу нежељених ефеката ефекти:

  • мучнина, повраћање;
  • поремећај гастроинтестиналног тракта;
  • повећати крвни притисак.

У случају дуготрајне употребе лека примећено:

  • главобоља, вртоглавица;
  • проблеми са визијом;
  • смањење капацитета тромбоцита за везивање;
  • носеблеедс;
  • деца имају Реиеов синдром.

Посебна упутства

Не препоручује се деци лекови који садрже ацетил-салицилну киселину, јер у случајевима када се развија вирусне инфекције, постоји велики ризик Реие синдрома.

Карактерише га повраћање, које може трајати неко време и повећати величину јетре.

У случајевима када се лек узима дуги временски период, јетру треба под непосредним надзором лекара.

Лек карактеристична ретардација крвотворења крви. Дакле, ако особа која је узима овај план дрогирања подвргнута хируршкој интервенцији, неопходно је упозорити вашег доктора о томе.

У малим дозама, ацитин салицилна киселина смањује излучивање мокраћне киселине.

Интеракција са другим лековима.

Паралелна употреба лекова Екседрин са другим лековима доводи до појаве различитих нежељених ефеката. Такође, због тога могу се формирати токсини, што ће довести до проблема са нормалним функционисањем јетре.

Пријем у трудноћи и лактемију

Током периода дојења овај лек је такође забрањен зато што има способност да се излије заједно са млеком, а тиме дјелује у тијелу дјетета. Ово може довести до крварења у телу детета.

Пријем у детињству

Деци се не препоручују да преписују и узимају ове лекове у вези са могућношћу развоја Реиеовог синдрома.

Прегледи пацијената и доктора

Прегледи лекара и пацијената о таблетама Екцедрине су позитивни, нарочито када се лечи мигреном.

Коментари доктора

То говоре доктори медицина:

  1. Лек за мигрену Екцедрине има прилично добар механизам деловања. Одлични борбени болови који имају различите изворе (Пригогине АВ).
  2. Нажалост, лек има прилично већу листу контраиндикација. Као резултат тога, ми нисмо у стању да препоручујемо овај лек свим пацијентима. И, генерално, лек се показао добрим (Самсонова РА).

Патиент Ревиевс

Пацијенти ецхо доктори:

  1. Дуго сам патила од мигрене и нисам пронашла праву лековину која би могла да ми помогне. Отишао сам код доктора и он ме је прописао код Екседрина. У току једења сам пила једну пилулу, а након што сам јео - још један. После кратког периода, почео сам да осетим да нешто поче да пулсира у мојој глави. За сат времена имам главобољу. Веома задовољан овим леком (Татьана).
  2. Лијек помаже, али има значајан број контраиндикација. Одбила сам (Олег).

Савети за пријем пацијената

Ево савета Пацијенти:

  • пити пуно воде, тако да ће лек брзо постати апсорбован;
  • Немојте користити без консултовања са лекаром. лек има бројне контраиндикације;
  • Не користите за лечење деце.

Предности и слабости дроге

Ево шта вреди размислити приликом узимања лијека Екцедрине:

  • брзо елиминисање синдрома бола;
  • способност лека да се бори против мигрене;
  • не сви пацијенти лекови могу помоћи у елиминацији тешких главобоља са мигренама;
  • велики минус представља огромну листу контраиндикација и нежељених ефеката који се увек не завршавају на позитиван начин, ау неким случајевима предозирање може довести до коме и, чак, смрти.

Облик емисије и цена

Лек се ослобађа у облику таблета, прекривен белом љуспицом и са једне стране има ознаку у облику слова "Е". Таблете су упаковане у блистере.

Цена, по леку Екцедрине 100-250 руб, и можете купити један од најбољих лекова за мигрене из било које љекарне.

Услови складиштења

Препарат треба држати на сувом месту на собној температури. Рок трајања је 2 године.

Одмор у апотеци

Лијек се издаје без рецепта.

Аналогни лекови

Постоји прилично велики број аналога лека Екцедрине. За њих су:

  • Гуевадал;
  • Каффетин СК;
  • Цофацил;
  • Новалгин;
  • Саридон и други.

Видео: Екцердин - Не престаните са мигреном

Да ли је Екцедин тако ефикасан против мигрене или је то само реклама?

Екседрин из мигрене

Шта је мигрена?

У савременом друштву мигрена је позната скоро сваком трећем становнику старији од 35 година. Главобоља неуролошког порекла може бити епизоотична или редовна. Напади су болни и исцрпљујући, често се не посједују анестетици. Често не, једна половина главе је прекривена болом, а ређе и оба.

Приликом сакупљања анамнезе, пацијенти са таквим притужбама не примећују присуство трауме, према резултатима инструменталних прегледа, у глави немају неоплазме. Нема удруживања болова са повећањем или падом крви или интракранијалног притиска.

Према статистичким опсервацијама, болест је чешћа код жена. Напади могу бити од благог до интензивног, поновити од једном месечно дневно.

Фактори који доприносе развоју мигрене

Клиничке студије до данас нису доказале природу мигрене, постоји само неколико теорија о његовој појави. Они су повезани са:

  1. сужавање лумена крвних судова који снабдевају кисеоник у мозгу;
  2. промене у регулацији васкуларног статуса због неуроваскуларних поремећаја;
  3. поремећаји метаболизма серотонина који доводе до секундарних васкуларних поремећаја;
  4. неадекватан одговор крвних судова на диоксид кисеоника у крви.

За све ове теорије, фактори ризика за његов настанак су чести. То укључује:

  • психоемотионални стрес;
  • физичко и нервозно прекривање;
  • неуравнотежена исхрана;
  • лоше навике (пушење, злоупотреба алкохола);
  • неконтролисани пријем хормонских средстава;
  • временски фактори;
  • неадекватан сан и хиподинамија.

Средства за мигрену - ексцентрична

Нажалост, ефикасан третман мигрене до сада није представљен. Могуће је само спречити или дјелимично смањити интензитет напада главобоље. Да би то учинили, има пуно лекова, међу којима постоји посебно место за лек за мигрену - агента нове генерације.

Ефекат коришћења лека изражава се у побољшању циркулације крви, спречавању тромбозе и елиминисању синдрома бола. Поред тога, лек има позитиван ефекат на тело као целину, подиже виталност, нормализује сна, стимулише заштитна својства тела.

Ако се лек узима током напада, бол пролази прилично брзо, без остављања негативних последица. Важан фактор у корист овог лијека је приступачност: лек за мигрену је прихватљива цијена.

Екцедрин мигрена се производи као дугуљасте таблете са беле рељефни слово "Е", на једној страни, које су препоручене за примање након или током оброка. Осећај ослобађања од болова пролази кроз 20-30 минута. Треба запамтити да више од шест таблета дневно није пожељно. Поред тога, постоји период пријема за једну третманску сесију. Не би требало да прелази пет дана.

Таблете са мигренским ратседрином у свом саставу имају ацетилсалицилну киселину, парацетамол и кофеин. Стога је неопходно стриктно посматрати дозу и режим за њихову администрацију. У сваком случају не би требало да узимате пилуле без велике потребе, за сваки случај, засноване искључиво на чињеници да пилуле за мигрену - цена је сасвим прихватљива.
Посебан услов коришћења је могућност коришћења пацијената само од 12 година (једна таблета). Од 18 година сваки дан можете користити 2 таблете - просјечну дозу. Вода за пиће треба узимати у довољним количинама, не мање од чаше. Међутим, у сваком случају треба да постоји индивидуални приступ.

Фармаколошке карактеристике

Лек због парацетамола у саставу има утицај на хипоталамус у односу на терморегулационе процесе. Ово узрокује антипиретички ефекат и аналгетички ефекат. Синтеза у периферним ткивима специјалних супстанци простагландина је донекле смањена, због чега се одвија антиинфламаторни ефекат.
Сличан терапеутски ефекат има ацетилсалицилну киселину, који такође успорава процес формирања тромба, разблаживањем крви и побољшању њеног микроциркулацију.

Кофеин има посебну одговорност. Захваљујући њему се дешава узбуђење респираторних и вазомоторних центара, крвни судови мускулатуре, нарочито скелетни мишићи и мозак се шире. Повећава виталност, замор и обрадивост.

Према томе, приликом узимања лека мигренски напад се уклања, а запаљенски процес се благо смањује.

Контраиндикације лијека на реуматизам главобоље

Екседрине, као и сваки лек, може имати контраиндикације. Пре свега, ово се односи на преосетљивост одређеног организма на једну од компоненти.

Листа контраиндикација на пријем екземрина састоји се од:

  • склоност телу за улцерацију, нарочито гастроинтестинални тракт, као и улцерозно-ерозивне лезије цревне слузокожице у периоду погоршања;
  • бронхијална астма;
  • недавне или предстојеће хируршке операције;
  • хемофилија;
  • артеријска хипертензија;
  • исхемијска болест и друге болести.

Мере опреза треба да лек за гихт, јетре поремећаји, повреда главе, паралелних прихватних антикоагуланси и препарати такође садрже сличне компоненте као кутији за Екседрин.

Забрањено је користити жене које живе у трудноћи и лактацији. Компоненте лекова лако пролазе кроз трансплаценталну баријеру и могу се пренијети на дијете у материци, и кроз мајчино млијеко.

Следећа тачка је ограничити унос лекова од стране пацијената који су предиспонирани на протин. Чињеница је да ацетилсалицилна киселина може смањити излучивање мокраћне киселине.

Услови који се евентуално јављају код предозирања

Поред контраиндикација, осип има листу стања услед превеликог лечења. То укључује:

  • бледо коже;
  • поремећаји гастроинтестиналног тракта;
  • бубрежно и јетрно оштећење;
  • оштећење респираторне функције и вида;
  • артеријска хипертензија;
  • назално крварење.

Поред ових симптома, цело тијело може бити опијењено, акумулација токсичних супстанци у јетри, што касније може довести до мање озбиљних посљедица.

Специјалне ноте

Посебну пажњу треба посветити случајевима када се после узимања лијекова не примећује позитиван ефекат. У овом случају, требате прилагодити исхрану и смањити на најмању примјену кофеинске хране и пића.

Ако особа у блиској будућности изводи хируршку интервенцију, пријем осипа треба зауставити, будући да је ацетилсалицилна киселина, која је део ње, утапљује крв.

Поред тога, "корпа за храну" треба да прегледа број производа који имају узбудљив утицај на нервни систем, узрокују оштећење јетре и гастроинтестинално крварење. Требало би да се искључи и употреба алкохолних пића, као и пушење.

Дуготрајна употреба лека захтева лабораторијску контролу композиције периферне крви и функционалних узорака јетре.

Повратне информације од пацијената који узимају лек и ценимо да је лек за мигрене кутији за Екседрин - цена је сасвим разумно, можемо судити да је такође ефикасан у следећим болних синдрома:

  • зубобоља;
  • неуралгија;
  • артралгија;
  • бол мишића;
  • болна менструација.

Екцедрине

Екцедрине: упутство за употребу и прегледи

Латинско име: Екцедрин

АТКС код: Н02БА71

Активна супстанца: ацетилсалицилна киселина + кофеин + парацетамол (ацетилсалицилна киселина + кофеин + парацетамол)

Произвођач: Новартис Цонсумер Хелмс Инц. (УСА)

Ажурирајте опис и фотографију: 13.05.2013

Цене у апотекама: од 168 рубаља.

Екседрин - комбиновани лек са аналгетичким, антипиретским, антиинфламаторним и побољшаним церебралном циркулацијом.

Облик издавања и састава

Лековити облик Екцедрине - филмом обложене таблете: подолговато, бело, гравирано са словом "Е" са једне стране; у пресеку - језгро скоро беле или беле боје (у ламинату од алуминијумске фолије 2 јединице у картонску бундле 1 Упаковка, у блистер 10 комада у картонској кутији 1, 2 или 3 блистера; 24 или 50 јединица у полипропиленским ампулу..., у картонској кутији 1 бочица).

Састав једне таблете:

  • активне супстанце: парацетамол 250 мг, 250 мг ацетилсалицилне киселине, кофеин 65 мг;
  • помоћне компоненте (језгро): гипролоза, микрокристална целулоза, стеаринска киселина;
  • плашт: карнауба восак, бели филм материјал (титанијум диоксид, хипромелоза, пропиленгликол, сорбитан лаурат, повидон, полисорбат 20, минерално уље, бензоева киселина, сјајан плава боја, симетикон емулзија).

Фармаколошка својства

Фармакодинамика

Фармаколошки поступак Екцедрине је повезан са комбинацијом активних састојака у саставу - парацетамол, ацетилсалицилна киселина и кофеин.

Парацетамол има аналгетички, антипиретичан и благ противнетни ефекат због доминантног утицаја на бол и терморегулаторне центре у хипоталамусу и слаб ефекат на формирање простагландина у периферним ткивима.

Поседује аналгетску, антипиретску и антиинфламаторно дејство, ацетилсалицилна киселина рапидно слаби синдром бола (посебно изазван упалног процеса), процес успорава крвних угрушака, умерено инхибирање агрегације тромбоцита, као и активира циркулацију у инфламације.

Кофеин промовира експанзију крвних судова ткива скелетног мишића, мозга, бубрега и срца, смањујући агрегацију тромбоцита. Има активирајући ефекат на респираторне и вазомоторне центре и на рефлексну ексцитабилност кичмене мождине. Захваљујући кофеину, осећај умора, поспаности се смањује, ментална и физичка ефикасност се побољшава. У комбинованом саставу Екцедрине, кофеин се налази у малој дози, тако да практично нема ефекта на централни нервни систем, али има тонички ефекат на судове мозга и стимулише церебрални проток крви.

Фармакокинетика

Неке фармакокинетичке карактеристике активних компоненти Екцердина:

  • парацетамол: лако се апсорбује у гастроинтестиналном тракту (ГИТ), максимална концентрација (Цмак) у крвној плазми након оралног давања постиже се после 0,5-2 сата. Када се користе конвенционалне терапеутске дозе са протеином крвне плазме, повезана је мала количина супстанце, али уз повећање дозе повећава се. Метаболизам се јавља у јетри. Супстанца се излучује бубрезима, углавном у облику сулфатних коњугата и глукуронида, мање од 5% узете дозе је непромењено. Полувреме (Т1/2) креће се од 1 до 4 сата. Токсични хидроксиловани метаболит који се производи у малим количинама у јетри укључује мешовитих оксидазе и типично неутралисати везивањем са редукованог глутатиона, предозирање може акумулирати у јетри и изазивају његово уништење;
  • Ацетилсалицилна киселина: у дигестивном тракту се потпуно апсорбује, брзо се хидролизује у гастроинтестиналном тракту, крви и јетри, како би се формирале салицилате, које се даље метаболишу, углавном у јетри;
  • кофеин: брзо и потпуно апсорбује у дигестивни тракт, Цмак се постиже у периоду од 5 до 90 минута након узимања Фастинг Екцердин. Око 35% дозе је повезано са протеинима у плазми. Дистрибуира се у свим флуидним медијима тела. Метаболизира се готово потпуно као резултат оксидације, деметилације и ацетилације формирањем главних метаболита 1-метилксантина, 7-метилксантина, 1,7-диметилксантина. Излази из бубрега. Код одраслих пацијената постоји изражена варијабилност код појединачних стопа елиминације. Средња вредност Т1/2 из крвне плазме - 4.9 сати (од 1.9 до 12.2 сати).

Индикације за употребу

Према упутствима, Екцедрине се користи за ублажавање синдрома бола умереног и благог интензитета, који има другачије порекло:

  • мигрена, главобоља;
  • неуралгија;
  • мијалгија и артралгија (бол у мишићима и зглобовима);
  • зубобоља;
  • алгодисменореа (менструални бол).

Контраиндикације

  • ерозивних и улцеративних болести гастроинтестиналног тракта у фази погоршања;
  • гастроинтестинално крварење;
  • тешки ток исхемијске болести срца;
  • тешка артеријска хипертензија;
  • портал хипертензија;
  • оштећена бубрежна функција;
  • потпуно или делимично комбинације астме, рекурентна назална полипоза и / или параназалних шупљина и нетолеранција на ацетилсалицилна киселина и других не-стероидне анти-инфламаторним лековима (укључујући историје);
  • хемофилија;
  • хипопротромбинемија;
  • симултано примање других нестероидних антиинфламаторних лекова или препарата који садрже ацетилсалицилну киселину или парацетамол;
  • авитаминоза К;
  • глауком;
  • недостатак глукоза-6-фосфат дехидрогеназе;
  • хеморагијска диатеза;
  • поремећаји спавања, повећана ексцитабилност;
  • старост до 15 година;
  • период трудноће и лактације;
  • повећана индивидуална осетљивост на било коју компоненту Екцердина.

Не препоручује се употреба лека током хируршких процедура уз крварење.

Екцедрин захтева пажљиво примену индикација код болесника са гихта, артритиса, болести јетре, главобоље повезане са повредама главе, као истовремене примене хипогликемичким агенсима, антикоагуланте, препарате који садрже ацетилсалицилну киселину или друге анти-против грознице и аналгетик компоненте.

Упутство за употребу Екцердин: метода и дозирање

Таблете Екседрине се узимају орално, током или после оброка.

Одрасли и адолесценти старији од 15 година саветују се да узимају 1 таблету сваких 4 до 6 сати. Просечна дневна доза је 3-4 таблете, максимална дневна доза је 6 таблета.

Када се појаве први знаци мигрене, узимају се 2 таблете.

Након узимања 2 таблете, обично је олакшање болова (главобоља укључује) долази за 15 минута, у случају мигрене - након 30 минута.

Без препоруке лекара, не треба узимати Екцедрин више од 5 дана са болом, више од 3 дана за мигрене.

Нежељени ефекти

Током третмана Екцедрин могућим нежељеним реакцијама као што су мучнина, повраћање, гастралгиа, нефротокси, хепатотоксичност, еродована и улцеративни синдрома шока, тахикардија, бронхоконстрикције, хипертензија, алергијске реакције.

Хронична примена лека може развити следеће реакције: главобоља, вртоглавица, тинитус, замућен вид, хипоцоагулатион тромбоцита смањења агрегација, хеморагичне синдром (крварење десни, епистакис, пурпура, итд), глувоћа, болести бубрега уз папиларни некрозе синдромом Стевенс - Јохнсон (малигни еритем), Лиелл синдром (токсична епидермална некролиза), Реие синдром у деце (повраћање, метаболичке ацидозе, хиперпирексија, смањена поремећаје функције јетре са торони психе и нервни систем).

Прекомерна доза

Могуће симптоме предозирања, због присуства постојећих компонената у Екцерду:

  • парацетамол (када се користи у дозама већим 10-15 г дневно) током прва 24 сата - мучнина, бледило коже, повраћање, абдоминални бол, анорексије, метаболичка ацидоза, погоршани метаболизам глукозе. У периоду од 12 до 48 сати након предозирање може настати поремећаји функције јетре симптоме. У случају тешке предозирања могућег акутне бубрежне инсуфицијенције са цевастим некроза (укључујући одсуство тешких оштећења јетре), аритмија, панкреатитис, инсуфицијенције јетре са прогресивним енцефалопатија, кома, смрт. Код одраслих пацијената, хепатотоксични ефекат се развија са дозом од 10 г или више;
  • Ацетилсалицилна киселина (када се користи у дозама већа од 150 мг / кг): са благо заструпљеношћу - мучнина, повраћање, замућени вид, тинитус, велика главобоља, вртоглавица; са јаком превеликом дозом - хипервентилација плућа централне генезе (хладни лепљив зној, гушење, диспнеја, цијаноза, респираторна парализа), респираторна ацидоза. Највећи ризик од хроничне интоксикације примећује се код деце и старијих пацијената када се примењује више од 100 мг / кг / дан током неколико дана. Потребно је хоспитализовати пацијенте са озбиљним и умереним тровањима;
  • цаффеине (када се узима у дозама од 300 мг дневно): тинитус, анксиозност, немир, узбуђење, узнемиреност, гастралгиа, конфузија, дехидрације, делиријум, тахикардија, хипертермија, аритмију, главобољу, учестало мокрење, повећан бол или тактилна осетљивост, подрхтавање или трзање мишића, мучнина, повраћање (понекад са крвљу), напади (у тешким предозирања - тоник клонусни).

У случајевима предозирања Екцедрин се препоручује да контролни електролит баланс и кисело-базне статус. С обзиром на метаболички стања пацијента који се администрирати му натријум хидрогенкарбонат, натријум цитрат или натријум лактат. Излучивање ацетилсалицилне киселине појачан је растуће алкалитета урина. Током првих 4 сата након пријема повишен препоручена доза испирање желуца, изазивање повраћање, давање активног угља, лаксативи дрогу, а након 8-9 сати после предозирања током 8 часова - Увод донатори СХ-групе и прекурсора глутатиона синтезе метионина и ацетилцистеин.

Посебна упутства

Уколико нема побољшања након узимања Екмедрине, јављају се погоршање или нови нежељени ефекти, одмах треба узети медицинску помоћ.

Када користите препоручене дозе лекова у телу добијају исту количину кофеина, која се налази у једној шољи природне кафе. Због тога, да би се избегло појављивање кофеина нервозног узбуђења, раздражљивости, палпитација и несанице због превеликог излучивања, смањите потрошњу производа који садрже кофеин током примене Екцедрине.

У случају сумње на предозирање, чак и ако нема симптома, одмах се обратите лекару.

Препоручује се да се уздржите од пијења алкохола када користите Екцедрине због високог ризика од оштећења јетре и гастроинтестиналног крварења.

У случају предстојећег хируршког захвата, неопходно је унапријед обавијестити лекара о узимању Екцедрине, с обзиром да ацетилсалицилна киселина утиче на коагулацију крви.

Код пацијената са предиспозицијом, лек може изазвати напад гихта због чињенице да мале дозе ацетилсалицилне киселине смањују излучивање мокраћне киселине.

Са продуженим пријемом Екцердина, потребно је пратити функционално стање јетре и слику периферне крви.

Утицај на способност управљања моторним превозом и сложених механизама

Није пријављено дејство дроге на способност контроле транспорта и механизама.

Примена у трудноћи и лактацији

Иако је употреба ацетилсалицилне киселине у другом тромесечју трудноће дозвољена, безбедност употребе комбинације активних компонената Екцедрине код трудница и дојења није адекватно проучавана. Према томе, прописати лек у свим триместима трудноће и током лактације је забрањено.

Примена у детињству

Узимање ексхедрине према индикацијама за децу млађу од 15 година је контраиндикована због ризика од развоја Реиеовог синдрома са хипертермијом на позадини заразних болести вируса.

У случају повреда функције бубрега

Препоручује се лек пацијентима са оштећеном бубрежном функцијом.

Са повредама функције јетре

Код обољења јетре неопходно је узимати Екедрине са опрезом.

Интеракције лекова

Употреба Екцедрина уз одређене лекове може довести до развоја следећих ефеката:

  • хепарин, индиректни коагуланси, резерпин, стероидни хормони и хипогликемични лекови: побољшање њихове акције;
  • метотрексат, нестероидни антиинфламаторни лекови: повећан ризик од нежељених дејстава;
  • фуросемид, спиронолактон, антихипертензивни лекови, антидотални лекови који промовишу излучивање мокраћне киселине: смањење њихове ефикасности;
  • рифампицин, барбитурати, салициламиди, антиепилептици и други индуктори микросомалних јетрених ензима: побољшање стварања токсичних метаболита парацетамола, утичући на функционисање јетре;
  • метоклопрамид: убрзање апсорпције парацетамола;
  • хлорамфеникол: повећање његовог Т1/2 пет пута;
  • антикоагуланси (деривати кумарина): повећање њиховог ефекта уз поновну употребу парацетамола;
  • ерготамин: убрзање апсорпције;
  • алкохолна пића: повећан ризик од хепатотоксичних ефеката.

Аналоги

Аналоги Екцердина су: Акуацитрамоне, Цо-фетус-плус, Цитрамарин, Цитрамон П, Цитрамон Ултра, Цитрапар и други.

Услови складиштења

Чувати на температури до 25 ° Ц.

Држите се даље од дјеце.

Рок употребе - 2 године.

Услови за одлазак из апотека

Доступно без рецепта.

Критике о Екедрине

У повратним информацијама о Екедрине корисници пријављују несклад између цене и квалитета лека. Уз високу цену, таблете нису ефикасне за мигрену и тешку главобољу.

Цена за Екцердин у апотекама

Цена Екцердина за паковање је приближно: 10 таблета - 180 рубаља, 20 таблета - 270 рубаља.

ЕКСЕДРИНЕ

◊ Таблете, филмско обложене бела, подолговата, гравирана "Е" са једне стране; на пресеку - језгро је бело или скоро бело.

Помоћни састојци: гипролоза - 5 мг, микрокристална целулоза - 100 мг, стеаринска киселина - 2,5 мг.

Састав филма: Карнауба восак - 0,08 мг, бели филм материал - 4,48 мг (хипромелоза, титан диоксид, пропилен гликол, повидон, сорбитан лаурат, полисорбат 20, минерално уље, бензоева киселина, симетикон емулзија, за бојење Бриллиант Блуе).

2 ком. - вишеслојне вреће (1) - картонске кутије.
10 ком. - блистерс (1) - паковања од картона.
10 ком. - блистерс (2) - паковања од картона.
10 ком. - блистерс (3) - паковања од картона.
24 ком. - бочице (1) - паковања од картона.
50 ком. - бочице (1) - паковања од картона.

Екцедрине је комбиновани лек који садржи парацетамол, ацетилсалицилну киселину и кофеин.

Парацетамол има аналгетик, антипиретик и антиинфламаторно деловање су изузетно слаби, која је повезана са ефектом на терморегулаторне центра у хипоталамусу и благог способност да инхибирају синтезу простагландина у периферним ткивима.

Ацетилсалицилна киселина има аналгетички, антипиретичан и антиинфламаторни ефекат. Брзо олакшава бол, нарочито узрокован упалним процесом, а такође умерено инхибира агрегацију тромбоцита и успорава процес тромбозе, побољшавајући микроциркулацију у фокусу упале.

Кофеин повећава рефлекса ексцитабилност кичмене мождине, стимулише дисајне и вазомотомих центара, шири крвне судове у скелетним мишићима, мозга, срца, бубрега, смањује агрегацију тромбоцита. Смањује заспаност, умор, повећава менталне и физичке перформансе. Ова комбинација кофеина у малој дози суштини нема стимулативно дејство на ЦНС, али помаже да нормализује церебралне васкуларни тонус и брзина протока крви у њему.

Парацетамол лако се апсорбује у дигестивни тракт, Цмак у плазми крви се детектују у интервалу од 30 минута до 2 сата након примене. Парацетамол се метаболише у јетри и излучује се бубрезима, углавном у облику глукуронида и сулфатних коњугата. Мање од 5% парацетамола се излучује непромењено. Трајање Т1/2 варира од 1 до 4 сата. Веза са плазма протеином је занемарљива у уобичајеним терапеутским дозама, али се повећава са повећањем дозе. Хидроксиловани метаболит формирана у малим количинама у јетри под утицајем мешовитих оксидазама и обично неутралишу везивањем за глутатионом, може акумулирати са предозирања парацетамолом и проузрокују оштећење јетре.

Ацетилсалицилна киселина брзо и потпуно апсорбује, пролази брзо хидролизу у гастроинтестиналном тракту, јетру и крви до формирања салицилата, који пролазе даљег метаболизма, углавном у јетри.

Кофеин потпуно и брзо апсорбују. Максималне концентрације се примећују у интервалу од 5 до 90 минута након примене на празан желудац. Код одраслих, излучивање се јавља готово у потпуности кроз хепатични метаболизам. Постоји изразита варијабилност у појединачним вредностима елиминације код одраслих. Просечан Т1/2 из крвне плазме је 4,9 сати у распону од 1,9-12,2 сати. Кофеин се дистрибуира у свим течним медијумима тела. Комуникација кофеина са протеином у плазми је 35%. Кофеин се скоро потпуно метаболизује оксидацијом, деметилацијом и ацетилацијом и излучује се бубрезима. Главни метаболити су: 1-метилксантин, 7-метилксантин, 1,7-диметилксантин.

Синдром бола средњег и светлосног интензитета различитог поријекла:

- артралгија и мијалгија (бол у мишићима и зглобовима);

- алгодисменореа (бол у менструацији).

- преосјетљивост на било коју од компоненти у формулацији;

- ерозивне и улцеративне повреде гастроинтестиналног тракта у фази ексацербације;

- потпуно или делимично комбинација астме, ритсидивируиусцхего полипноза носа и параназалних синуса и нетолеранције на ацетилсалицилна киселина и других нестероидних антиинфламаторних лекова (укључујући и историју).

- хируршке интервенције праћене крварењем;

- тешка артеријска хипертензија;

- тешки ток исхемијске болести срца;

- истовремена употреба других лекова који садрже парацетамол, ацетилсалицилну киселину или други нестероидни антиинфламаторни лек;

- Дјеца млађа од 15 година (ризик од развоја Реиеовог синдрома код дјеце са хипертермијом у присуству вирусних болести).

Са опрезом Употреба код пацијената са гихта, јетре поремећаји, главобоља повезана са траумом главе, узимајући антикоагуланси, хипогликемичким агенсима, гихта и артритиса, као и истовремене примене препарата који садрже ацетилсалицилну киселину или друге аналгетик и антипиретичка компоненте.

Лијек се узима орално током или након оброка.

Одрасли и тинејџери од 15 година: 1 таблета сваких 4-6 сати.

Код првих знакова мигрене узимају се 2 таблете.

Просечна дневна доза је 3-4 таблете дневно, максимална дневна доза је 6 таблета дневно.

Након узимања 2 таблете, олакшање главобоље и других болова обично се јавља брзо - након 15 минута, код мигрене, олакшање се обично јавља након 30 минута.

Уз синдром бола, лек не треба узимати више од 5 дана без консултовања са лекаром. Код мигрене, лек не треба узимати више од 3 дана без консултовања са лекаром.

Гастралгиа, мучнина, повраћање, хепатотоксичност, нефротоксичност, ерозивноиазвенние шок синдром, алергијске реакције, тахикардија, повећан крвни притисак, бронхоспазам.

Са продуженом употребом - вртоглавица, главобоља, замућен вид, тинитус, тромбоцита смањење агрегације, хипоцоагулатион, хеморагијске синдром (епистакис, крварење десни, пурпура ет ал.), Бубрега Болест папиларним некрозе, глувоћа, малигни ексудативну еритема (синдрома Стевенс-Јохнсон), токсична епидермална некролиза (Лиелл синдром), Реие синдром у деце (хиперпирексија, метаболичке ацидозе, поремећаја нервног система и психу, повраћање, дисфункција јетре).

Симптоми узроковани присуством парацетамола (са пријемом у дози преко 10-15 г / дан) у току прва 24 сата, бледило коже, мучнина, повраћање, анорексија, абдоминални бол, погоршани метаболизам глукозе, метаболичке ацидозе. Симптоми дисфункције јетре могу се појавити 12-48 сати након превелике дозе. У тешком предозирања -пецхеноцхнаиа неуспех са прогресивним енцефалопатије, коме и смрти; акутна бубрежна инсуфицијенција са тубуларном некрозом (укључујући и одсуство тешке оштећења јетре); аритмија, панкреатитис. Гепато-токсични ефекат код одраслих манифестује се када узимате 10 г или више.

Симптоми изазвани присуством ацетилсалицилне киселине (када се узима у дозама прелази 150 мг / кг) код светлосних тровања - мучнина, повраћање, тинитус, замагљен вид, вртоглавица, јаке главобоље. У тешким тровања - хипервентилације централном пореклу (кратког даха, диспнеја, цијаноза, хладно лепљиву зноја, респираторна парализа), респираторни ацидоза. Највећи ризик од хроничног тровања се види код деце и старијих особа на рецепцији за неколико дана више од 100 мг / кг / дан. Уз умерено и озбиљно тровање неопходна је хоспитализација.

Симптоми због присуства кофеина (када се узима у дозама преко 300 мг / дан): гастралгиа, узнемиреност, анксиозност, узнемиреност, узнемиреност, конфузија, делиријум, дехидратација, тахикардија, аритмија, хипертермија, учестало мокрење, главобоља, повећан тактилно или осетљивост на бол, тремор или трзање мишића; мучнина и повраћање, понекад са крвљу; зујање у ушима, заплена (у акутном предозирања - тоничко- клонусни). Третман: контрола стања киселинске базе и равнотеже електролита. Взависимости фром метаболичког стања - увођење натријум хидрогенкарбонат, натријум цитрат или натријум лактат. Рисинг алкалност повећава излучивање ацетилсалицилне киселине због алкалитета урина. Испирање желуца у прва 4 сата, повраћање провокација пријем активни угаљ, лаксативи лекови донатори управе СХ-групе и прекурсори глутатиона синтезе метионина за 8-9 сата након предозирања и ацетилцистеин - 8 сати.

Лек може побољшати деловање хепарина, индиректних коагуланса, ресерпина, стероидних хормона и хипогликемичних лекова.

Истовремена употреба с другим НСАИЛсом, метотрексат повећава ризик од нежељених ефеката. Смањује ефикасност спиронолакона, фуросемида, антихипертензивних лекова, као и анти-гутирајућих лекова који промовишу излучивање мокраћне киселине. Барбитурати, рифампицин, салициламид, антиепилептици и други индуктори микросомалних јетрених ензима доприносе стварању токсичних метаболита парацетамола који утичу на функцију јетре. Метоклопрамид убрзава апсорпцију парацетамола. Под утицајем парацетамола, полу-живот хлорамфеникола повећава се пет пута. Уз поновљену примену парацетамол може побољшати ефекат антикоагуланса (деривати кумарина).

Симултани пријем парацетамола, ацетилсалицилне киселине и алкохолних пића повећава ризик од хепатотоксичних ефеката. Кофеин убрзава апсорпцију ерготамина.

Ако симптоми настају после узимања лека, дође до погоршања или нових симптома, одмах се обратите лекару. Узимајући лек на препоручене дозе у телу добија исту количину кофеина као наћи у шољи кафе, тако да би требало да смањи потрошњу производа са кофеином у лечењу овог лека, како би се избегло развој нервног побуде, раздражљивост, несаница и лупање срца у позадини кофеина предозирања. Ако сумњате на предозирање, одмах треба да затражите медицинску помоћ, чак и ако немате симптоме. Требало би да се уздржи од пијења алкохола приликом узимања лека у вези са повећаним ризиком од оштећења јетре и гастроинтестиналног крварења. Пошто ацетилсалицилна киселина успорава коагулацију крви, пацијент, који треба да се оперише, мора унапред да упозори доктора о узимању лека. Ацетилсалицилна киселина у малим дозама смањује излучивање мокраћне киселине, тако да код пацијената са предиспозицијом лек може изазвати напад гихт. Уз континуирано коришћење лека, неопходна је контрола периферне крви и функционалног стања јетре.

Утицај на способност вожње возила и рад са механизмима

Није забележено утицај дроге на способност вожње и рада са машинама.

Упркос чињеници да ацетилсалицилна киселина може да се користи у ИИ триместру трудноће, сигурност ове комбинације у другом стању и дојења није испитивано, а лек је контраиндикован код трудница (у свим триместрима) и дојење.