Како узимати Цитрамон - пре оброка или после? Колико таблета дневно?

Епилепсија

Како узимати Цитрамон - пре оброка или после? Колико таблета дневно?

Вероватно у комплету за прву помоћ сваког руског држављанина налази се такир лек "Цитрамон".

Структура "Тситрамон" припрему: ацетилсалицилна киселина / АСА / Аспирин + парацетамол + кофеина и помоћних компоненти, као што је скроб, глукоза, итд

Можете узети 2 таблете к 3 пута дневно након оброка - ово је максимална дневна доза.

Већина њених грађана предузети када мигрене, због присуства кофеина у производу који тонира ПАРАЛИТИЦ вазодилатацију код мигрене, кофеин повећава васкуларни тонус и главобоља смањује.

Најбоље је да се ситуационо једном, поради аспирин присуства хроничну примену или више дозе могу бити иритација једњака, желуца и 12 - дуоденум, формирање површинских улкуса и ерозија (улцерогениц деловања) као токсични ефекти на коагулацију крв и алергијске реакције.

Они који узимају "Цитрамон" много година (и ја укључујем) знају колико таблета ослобађа главобоље.

Исцељење срца

онлине директоријум

Цитрамон има више таблета као одрасли

Када треба користити Цитрамоне?

Досаге цитрамона

Нежељени ефекти приликом коришћења Цитрамона

Када треба да користим Цитрамон?

Употреба цитрамона у трудноћи и лактацији

Посебна упутства о употреби Цитрамона

Који су главни симптоми и лечење превелике дозе Цитадама?

Интеракција цитрамона са другим лековима

Стручно мишљење Полисмед

Цитрамон је комбиновани препарат који има својства не-наркотицних аналгетика (аналгетика) и НСАИЛ. Лек има аналгетичке, антиинфламаторне и антипиретичке ефекте. Ефекат цитрамона одређују компоненте које чине његов састав (ацетилсалицилна киселина, парацетамол, кофеин), који, у комбинацији, повећавају терапеутски ефекат једни од других. Цитрамон је доступан у таблетама и гранулама за припрему раствора за оралну примену.

Када треба користити Цитрамоне?

Главне индикације за употребу Цитрамона су следеће:

Досаге цитрамона

Одрасли и деца преко 14 година од 1-3 таблете Цитрамон 2-3 пута дневно за 5-7 дана или једном. Максимални дневни унос за одрасле је 6 таблета. Лек не треба узимати више од 5 дана као анестетик и више од 3 дана као антипиретички агенс без прописивања лекара. Повећање дневне дозе лека или трајања терапије могуће је само под надзором лекара. Дуготрајна употреба Цитрамона за лечење главобоље може довести до повећане главобоље. Препоруке за пријем таблета: Цитрамон треба узимати тек након оброка, таблете треба темељито дробити и опрати са пуно течности (пожељно млека).

Нежељени ефекти приликом коришћења Цитрамона

Најчешћи нежељени ефекти при употреби Цитрамона укључују: бол у стомаку, мучнина, повраћање. Раре: хепатотоксичност, нефротоксичност, еросиве и улцеративни лезије гастроинтестиналног тракта, алергијске реакције. Са продуженом употребом постоје вртоглавица, главобоља, замагљен вид, тинитус, бронхоспазам, хеморагичне синдром (крварење из носа, крварење десни, итд), Глухост, Реие синдром у деце (грозница, метаболичка ацидоза, поремећаји нервног система и псицхе, повраћање, поремећај функције јетре).

Када треба да користим Цитрамон?

Цитрамон се не може користити у следећим случајевима:

  • пептични чир стомака и дуоденума у ​​фази погоршања;
  • гастроинтестинално крварење (укључујући и раније);
  • изражена крварења јетре и / или бубрега;
  • хеморагијска диатеза;
  • тешка артеријска хипертензија и тешки ток исхемијске болести срца;
  • глауком;
  • бронхијална астма;
  • хемофилија;
  • генетички одређени недостатак глукоза-6-фосфат дехидрогеназе;
  • преосјетљивост на компоненте лијека;
  • деца (до 15 година - ризик од развоја Реиеовог синдрома код деце са грозницом на позадини вирусних болести).

Употреба цитрамона у трудноћи и лактацији

Цитрамон се не препоручује за употребу током трудноће и током дојења. Ако је потребно, постављање цитрамона током трудноће треба да корелира са предвиђеном корист за мајку и потенцијалним ризиком за фетус. Ако вам је потребан један термин Цитрамон током лактације, престанак дојења није потребна.

Посебна упутства о употреби Цитрамона

Током дуготрајне употребе Цитрамона препоручује се редовно тестирање крви и истраживање фекалија за латентну крв, као и процена функционалног стања јетре. Није препоручљиво да се Цитрамон препоручује деци и адолесцентима са болестима праћене грозницом, због високог ризика за развој Реиеовог синдрома. Током периода употребе дрога треба се уздржати од алкохола.

Који су главни симптоми и лечење превелике дозе Цитадама?

У неким случајевима, употреба великих доза Цитрамона може довести до превеликог излучивања. Најчешћи знаци и симптоми предозирања Тситрамон лека укључују: бол у стомаку, мучнина, повраћање, знојење, бледило, тахикардија. У присуству наведених симптома и знакова треба престати узимати Цитрамон. Ако након повлачења цитрамона знаци предозирања нису нестали, онда треба позвати доктора. Пре свега, лечење предозирања Цитрамона има за циљ смањење апсорпције лека. У том циљу, желудац је опран, који је ефикасан у прва 3-4 сата након примене лека. Поред тога, како би се смањила апсорпција лека после прања стомака, пацијент треба да пије активни угаљ.

Интеракција цитрамона са другим лековима

Истовремена примена Цитрамонум са многим лековима (хепарин, оралним антикоагуланаса, резерпин, барбитурати, рифампицин, антиепилептици, рифампин итд) могу довести до повећања токсичних ефеката. Због тога, пре него што почнете да користите Цитрамон, обавестите свог лекара о другим лековима које узимате.

Стручно мишљење Полисмед

Сакупљали смо најчешћа питања и припремали одговоре на њих

Која доза за децу?

До детета, доктори су дијагностиковали вегетоваскуларну дистонију као хипотоничну. Његов горњи притисак флуктуира око 90 мм Хг, повремено узнемираван слабост и вртоглавица. Може ли се користити за повећање притиска Цитрамона, ако јесте, у којој доби се може узети? Кћери од 14 година.

Цитрамон није дозвољен за дјецу јер садржи ацетилсалицилну киселину, која може изазвати компликације које угрожавају живот дјеце. Вегетосоваскуларна дистонија није болест која треба третирати Цитрамоном. Код 14 година, код девојака, флуктуације крвног притиска могу бити узроковане хормоналним промјенама везаним за пубертет. Препоручујемо да се обратите специјалистима који ће вам помоћи да разумете разлоге за флуктуацију крвног притиска терапеуту, ендокринологу, кардиологу и гинекологу.

Могу ли је узети у току трудноће?

Живела сам целог живота са ниским крвним притиском - не више од 100. Када је притисак пао на 85-90, постојала је главобоља, а ја сам узимала Цитрамон. Сада сам трудна, а понекад и моја главобоља забрињава током трудноће. Да ли се Цитрамоне може користити током трудноће у првом тромесечју?

Трудно је узимати Цитрамон из главобоље строго контраиндикована, као и са ниским крвним притиском. Ово је због чињенице да састав овог лијека укључује ацетилсалицилну киселину која може негативно утицати на фетус у развоју. Контраиндиковани Цитримон из главобоље и дојиља са дојењем, јер се његове компоненте активно апсорбују у крв и улазе у дојиље.

Колико дуго могу да узмем Цитрамон?

Периодично прихватам Цитрамонум поводом главобоље. Посљедњи пут сам узео неколико пилула са малим интервалом, а након сат времена нисам осјетио никакво побољшање, напротив, глава ми се још боља. Измерио сам притисак и установио да се доста повећао - изнад 140 мм. Питање је, колико дуго Цитрамоне напушта тијело, и колико дуго ће престати да функционише? А колико је уопште у данима таблета неопходно и могуће је прихватити одраслима

Заиста, цитрамон помаже у повећању крвног притиска. Због тога се не препоручује људима који имају главобоље повезане са високим крвним притиском. Препоручујемо да консултујете кардиолога за комплетан преглед који ће вам помоћи да сазнате да ли имате хипертензију.

Максимална доза Цитрамона за одрасле је 2 таблете у исто време, али не више од 6 таблета дневно. Из тела компоненти лека се излучује прилично брзо - у току дана, али антикоагуланс ефекат аспирина траје неколико дана, тако да неконтролисан пријем тситрамона може довести до опасних компликација као што су крварења. Обратите се лекару како бисте препоручили сигурнији лек за главобољу.

Како Цитрамон утиче на крвни притисак?

Прочитао је у упутству за Цитрамонум, шта је комбиновани препарат. У којим случајевима је боље узети: као антипиретичан или као анестетик? А како то утиче на притисак: смањује или подиже?

Већина руских пацијената узимају Цитрамон "на притисак" да га повећају, или са главобоље. Ефекат лека на притисак је због уласка кофеина, који стимулише срце и крвне судове кроз централни нервни систем. Требало би се узимати само након консултација са лекаром који ће одредити индикације за његову поставу: у сврху анестезирања или снижавања температуре. Није препоручљиво да је узмемо самостално или као антипиретичан или као анестетик.

Је Цитрамоне штетан и зашто је забрањен у Европи?

У Русији, са ниским крвним притиском, навикла сам на Цитрамон. Недавно се преселио у Немачку. У локалним апотекама овај лек није пронађен, а пријатељи су нам рекли да се овде не може наћи због забране. Зашто је Цитримон забрањен у Европи, јер се у Русији слободно продаје у апотекама, чак ни рецепт није потребан?

Цитрамон је мешавина неколико лекова одједном. У Европи никада није коришћена, није било студија посвећених сигурности његове употребе, те је то немогуће пронаћи у земљама Европе. Најближи аналог лека, која је одобрена за продају у Европи, може сматрати Мигренол, који се састоји од парацетамола и кофеина, а који се користи за лечење неких облика мигрене.

Практично у свакој кући је могуће пронаћи овај лековити препарат који "спасава" на подигнутој температури, запаљеном процесу у организму, а такође посједује и аналгетичко дјеловање. Штавише, све компоненте које су део овог лијека су апсолутно сигурне. Ради се о Цитрамону.

Фармакокинетика

У левом делу цитрамона налазе се 3 најактивније активне супстанце, које имају за циљ следеће ефекте:

  • Аналгетик;
  • Антипиретик;
  • Анти-инфламаторна.

Састав Цитрамона садржи: ацетилсалицилна киселина, парацетамол и кофеин. Сада размотрите рад сваке компоненте засебно. Дакле, антипуритички ефекат обезбеђује ацетилсалицилна киселина. Ова супстанца утиче на централни нервни систем и хипоталамус (регион мозга). Ако се обратимо медицинским и научнијим терминима, ацетилсалицилна киселина потискује раст инфламаторног процеса, која има директан утицај на хипоталамус.

Поред тога, киселина значајно смањује агрегацију тромбоцита, што има благотворно дејство на елиминацију главобоље, упале и друге инфективне процесе.

Парацетамол у Цитрамону има следеће ефекте на људско тело:

  • Анти-инфламаторна;
  • Антипиретик;
  • Аналгетик.

Парацетомол има директан ефекат на мозак, тачније, на центар терморегулације, што доводи до смањења температуре током прехладе или грипа.

Кофеин, садржан у Цитрамону, има директан утицај на централни нервни систем; стимулише производњу рефлекса. Ова супстанца побољшава ефекат на тело парацетамола и ацетилсалицилне киселине; је стимулант људске моторичке активности, а такође значајно смањује ефекат пилула за спавање (ако га узмете).

Када Цитрамоне помаже?

Цитрамон је ефикасан у таквим патолошким условима као што су:

  • Повећана температура;
  • Зубобоља;
  • Мигрена је јака главобоља;
  • Неуралгично стање;
  • Патологије које у људском телу доводе до повећања телесне температуре;
  • Бол након механичког шока благог и умереног степена;
  • Артритис;
  • Болна менструација код жена.

Дозирање

Употреба Цитрамона је дозвољена без претходне консултације са доктором. Дозирање за одраслу особу - 1 таблета након обилног оброка. Дозвољено је узимати Цитрамон 3 пута дневно - више. Повећање дозе Цитрамона може довести до тешких последица.

Није препоручљиво користити овај лек више од 5 дана. Ако користите Цитрамон да бисте спустили температуру, онда је дозвољено да примењујете не више од 3 дана.

Ко не би требао узети Цитрамон?

Постоји група људи којима је строго забрањено узимање Цитрамона медицинским изразима.

  • Они са повећаном осетљивошћу или чак и са алергијском реакцијом на такве компоненте медицине као што су: кофеин, ацетилсалицилна киселина, парацетамол.
  • Конгенитална нетолеранција глукоза-6-фосфат дехидрогеназа;
  • Пацијентова бубрега;
  • Отказивање јетре;
  • Анемија;
  • Гастроинтестинални чир;
  • Рак крви;
  • Диатеза;
  • Атеросклероза, која се одвија у акутном облику;
  • Болести кардиоваскуларног система;
  • Исхемијска болест срца, која се јавља у акутној форми;
  • Несаница, хронични поремећај спавања;
  • Старост;
  • Злоупотреба алкохола;
  • Глауком.

Не препоручује се комбиновање цитрамона са лијеком метотрексатом.

Какви нежељени ефекти могу бити?

Након примене лека у количини која прелази препоручену дозу, може се десити низ нежељених ефеката у облику:

  • На страни имуности - пролазног носа и загушења назалне линије, међу тешким посљедицама - анафилактички шок;
  • Дерматолошки проблеми - кожни осип, свраб, кошница, отицање ткива;
  • Поремећаји гастроинтестиналног тракта - мучнина, повраћање, згага, као и запаљен и ерозивни процес у стомаку;
  • Хипогликемија;
  • Тешка главобоља, тремови екстремитета, осећај страха;
  • Повећање срчаног удара;
  • Ноздово крварење;
  • Анемија;
  • Бледица коже;
  • Плућни едем.

Препоруке за употребу

Није препоручљиво користити Цитрамон у комбинацији са другим лековима који такође садрже кофеин, парацетамол и ацетилсалицилну киселину. Немојте по сопственом нахођењу прекорачити дозу препоручену у инструкцијама за лек. Треба обратити пажњу на цитрамон, ако имате повреду јетре.

Ако је пацијент недавно прошао хируршку операцију у оралној шупљини, онда Цитрамон може проузроковати крварење због повећане агрегације тромбоцита.

Ако примените лек дуго времена, онда може доћи до смањења излучивања мокраћне киселине из тела.

Не препоручује се пити Цитрамон кафу или чај, што ће довести до поремећаја сна, повећане сензације стреса, а такође и до осећаја страха.

Примена током трудноће

Готово свака друга жена током трудноће пати од тешких главобоља. Али, ово није индикација за употребу цитрамона у трудноћи, и било који други лек. Активне супстанце Цитрамона негативно утичу на фетус.

Ако жена користи Цитрамон у првом тромесечју, када је фетус постављен готово свим виталним органима и системима виталне активности, то ће узроковати аномалије у фетусу. Негативни ефекти цитрамона доводе до формирања дјетета у расцепу тврдог укуса - у људима овај недостатак се назива вуком усне или ако се раздваја горња вилица, онда - зеца. Ако се Цитрамон узима у другом тромесечју, то може довести до превременог порођаја. У трећем тромесечју, негативни ефекат Цитрамона носи ризик од крварења и преране порођаја.

Цитрамон - комбиновано нехормонално

аналгетик, има изражен антиинфламаторни, аналгетички и антипиретички ефекат.

Захваљујући великом броју произвођача, састав Цитрамона донекле варира, уз одржавање униформних основних делова. Класичан рецепт који се тренутно не користи због забране фенацетина:

  • Ацетилсалицилне киселине 0,24 г (. Аспирина, лат Ацидум ацетилсалицилицум) - нестероидни анти-инфламаторни агенс који утиче на процесе који се јављају у запаљења, смањује капиларну пропустљивост, запаљење ограничава енергетске акте о хипоталамуса терморегулаторне центара и средишта осетљивости на бол, разблажује крв;
  • фенацетин 0,18 г - овај лек се сада повлачи из лечења због озбиљних нежељених ефеката;
  • Цаффеине (Цаффеине) 0,03 г - алкалоид пурин, разумно стимулише централни нервни систем, дисање и срчаног мишића, а шири крвне судове, побољшава тонус коже и циркулацију, повећава излучивање урина, убрзава пулс, смањује поспаност и умор, али повећава физичку и менталну активност, радни капацитет;
  • какао 0.015 г - има антидепресив и стимулирајући ефекат на тело;
  • лимунска киселина 0,02 г - игра важну улогу у систему биохемијских реакција ћелијског дисања.

Познате медицинске компаније нуде своје варијанте благо модификованом саставу, на пример:

У свом саставу, поред ацетилсалицилне киселине и кофеина, такође садржи

, делује на централни нервни систем и утиче на центре терморегулације и болова. У таквом саставу кофеин повећава терапеутски ефекат парацетамола и ацетилсалицилне киселине, који су на списку СЗО основних лијекова. Цитрамон П је контраиндикована код деце испод 15 година због садржаја ацетилсалицилне киселине. Одрасли пацијенти су преписани 1-2 таблете 2-3 пута дневно, пауза између доза - око 6 сати. У случају квара

пауза мора бити најмање 8 сати. Цомпоситион - Свака таблета садржи 0.24 г ацетилсалицилна киселина, парацетамол 0.18 г, 0.03 кофеин, остале компоненте: лимунска киселина, кромпиров скроб, какао, талк, калцијум стеарат.

Цитрамон Форте (Цитрамонум-форте)

Ово је још један комерцијални облик овог комбинованог лека. Препоручује се за одрасле и децу преко 14 година за 1-2 таблете. 2-3 пута дневно. За брзо олакшање напада на бол - у једном тренутку 2 таб. са максималном дневном дозом од 6 таблета, а трајање курса је максимално седмично. Његов састав: 1 таблета садржи 0.32 г ацетилсалицилне киселине, 0.24 г парацетамола, 0.04 г кофеина, 0.007 г лимунске киселине. Остале компоненте: магнезијум стеарат, кромпирни скроб, натријум кроскармелоза, поливинилпиролидон ниске молекулске масе, какао.

Цитрамонум - Дарнитса - веома популарна опција за потрошаче. Употреба и упутства су исти као код наведених лијекова, дјеца се не препоручују. Композиција има неке разлике у грамажи уз одржавање компоненте - ацетилсалицилна киселина 0,240 г Парацетамол 0.180 г, цаффеине (уколико рачунају на суву материју) 0.03 г, фоод лимунске киселине 0.006 г, па чак кромпиров скроб, калцијум стеарат, поливинилпиролидон ниске молекуларне медицине, какао.

Је филм таблете филмова састоје од ацетилсалицилне киселине - 0,24 г, парацетамол - 0,18 г, кофеин - 0.0273 г (у смислу цаффеине монохидрата - 0,03 г) и помоћне. Дозвољено је узимање 1-2 капсуле 3-4 пута дневно, са паузом 4-8 сати и максималном дневном дозом од 8 комада.

Комбиновани лек, који је комбинација: ацетилсалицилне киселине + кофеина + парацетамола. Препоручује се максимални ток од 7-10 дана, просјечна доза дневно 3-4 таблете, а највише - 8 таблета. Ефективно синдром бола благе и умерене тежине.

Цитрамон-ЛекТ може се користити без рецепта. 1 таблета садржи 0.24 г ацетилсалицилне киселине, парацетамол 0.18 г, кофеин безводни 0.0275 г Показано одраслих и деце старије од 14 година, за млађе контраиндикована због садржаја ацетилсалицилне киселине.

Таблете готово свих произвођача светло браон боје, по изгледу хетерогеним, са укључењима и импрегнацијама, мирис какаоа. Блистерс садрже по 6-10 комада.

Комбиновани наркотични аналгетик.

Има изражен аналгетик, антипиретичан, антиинфламаторан, психостимулирајући (смањује умор, повећава менталне перформансе).

Индикације за употребуБлаге и умерене болове различитих локација:

  • главобоља;
  • мигрена;
  • бол током менструације;
  • неуралгија;
  • бол у зглобовима и мишићима;
  • повишена телесна температура грипа, прехладе и реуматских болести.

Са јаким болом, Цитрамон вероватно не може да се носи, тако да у сложенијим случајевима препоручује се алат који има ове ефекте више.
Таблете Цитрамон - упутства за употребу

Неопходно је пратити тачно рецепте лекара који долазе или

, и пажљиво прочитајте упутства. Као и обично, одрасли и дјеца старија од 14 година су прописана 1-2 таблете. после оброка, попијте

или млеко, узимајте 1 пут за 6-8 сати. Максимална доза за 1 пријем је 2 таблете, дневно не више од 6 таблета. Како може

не примењују се више од 3 дана, као аналгетик - 5 дана, у складу са медицинским препорукама. Повећање дозирања је могуће само уз одобрење лекара након

. Са продуженим пријемом од главобоље, то се само интензивира.

Карактеристике састанка Цитримон повећава или смањује крвни притисак?

Ово питање често постављају пацијенти. С обзиром на садржај кофеина, узбудљивог ЦНС-а, повећавајући тон и притисак, узимајући Цитрамон

може се повећати, упркос чињеници да се она налази у малим дозама. Посебно треба да будете пажљиви ако пијете чај, какао или

и узимајте Цитрамон - постоји ризик од превелике количине кофеина. Ако имате низак крвни притисак и главобољу, онда у одсуству контраиндикација можете узети пилулу Цитрамон која ће ослободити бол и мало повећати притисак.

Труднице, чији васкуларни систем обнавља и трпи значајан терет, често трпе јаке главобоље. Према упутству, 1. и 3. тромесечје

су контраиндикације за употребу, јер може имати негативан ефекат на фетус који се формира.

Цитрамон у раној трудноћи - шта треба знати У прва 3 месеца постоји маркер све виталне органе и системе детета, и ацетилсалицилна киселина у тситрамона саставу (има у тератогеног ефекат) може проузроковати урођене аномалије - за цепање тврдог непца (расцеп непца) и горње усне (расцеп усне). Чак и ако је други триместар трудноће није званично део контраиндикација, именовање лека мора бити оправдано озбиљних мотива, јер је "изградња" фетуса организам наставља, а већ постоји могућност превременог порођаја, који ће компликовати пријема тситрамона (због смањеног згрушавања крви). У последња 3 месеца од пријема треба да буде оправдана озбиљним мотивима да се избегне опасност од крварења и губитка крви током порођаја, због ефекта ацетилсалицилне киселине, као и слабости рада или затварања аорте проток у новорођенче. Тако, Тситрамон током трудноће - је лек који се најбоље уклањају у једном тренутку у ормару далеко.

Када дојите

Цитрамон је контраиндикована. Потребно је знати да парацетамол није толико опасан као ацетилсалицилна киселина. Одлази са

мајка, преносе се на дете, узрокујући разне негативне посљедице - кршење синтезе

и крварење, као и поремећај функције јетре, иритација гастроинтестиналног тракта (

, регургитација), алергијске манифестације, Реиеов синдром. Пријем ове киселине је углавном забрањен за дјецу млађој од 14 година. Кофеин, као природни стимулант, може изазвати анксиозност, узбуђеност, поремећај спавања, регургитацију. Цитрамон у лактацији - није најбоље средство за ублажавање болова, боље је одабрати друге опције -

, парацетамол за екстремни случај.

Из главобоље

Од главобоља ово је једно од најефикаснијих средстава, који се обично налази у кабинету за медицину. Комбинација њених компоненти пружа прилично брзу акцију - елиминацију бола, повећану менталну активност и ефикасност. Он се бори са болом различитих етиологија, укључујући мигрене. Не бити опојна дрога, не узрокује зависност и зависност. Нежељено је само мешати Цитрамон са другим лековима против главобоље - о овим питањима треба разговарати са доктором.

Више о главобољи

Цитрамон за децу Пре почетка 14-годишње доби, употреба Цитрамона је контраиндикована због озбиљног негативног ефекта који може имати на младу младу која није јака. Један од најтежих и најопаснијих манифестација постаје Реие синдром, испровоцирана ацетилсалицилне киселине (чак једнократна накнада!) Код деце са вирусних болести (мале богиње, грип), праћено повећањем температуре. То изазива оштећење ЦНС и јетре. Инхибиција синтезе тромбоцита подразумева крварење и чак крварење дијатезе (крварења у кожи, поткожно ткиво, па чак и унутрашње органе). Ацетилсалицилна киселина иритира гастроинтестинусну слузницу, делује на јетру. Такав велики број свих врста нежељених ефеката опасних по живот и здравље чини Цитрамону потпуно неприкладним за дјецу.
Контраиндикације

Цитрамон се не може користити у следећим случајевима:

  • Преосетљивост на компоненте лекова;
  • Хипокоагулација, хеморагична диатеза, хемофилија, хипопротромбинемија;
  • Комбинација (непотпуна или потпуна) таквих болести као што су бронхијална астма, полипоза носу, нетолеранција према ацетилсалицилни киселини и други НСАИЛс;
  • Ерозивно-улцеративне повреде гастроинтестиналног тракта, гастроинтестиналног крварења, пептички чир дуоденума и желуца током фазе егзацербације;
  • Хируршке интервенције које су праћене крварењем;
  • Тежак ток исхемијске болести срца, артеријска хипертензија израженог степена;
  • Портал хипертензија;
  • Авитаминоза К;
  • Гоут;
  • Отказивање бубрега;
  • Трудноћа (1 и 3 тримера), лактација;
  • Дјеца старости (до 14-15 година), јер постоји ризик од развоја Раиовог синдрома код дјеце са хипертермијом код вирусних болести;
  • Глауком;
  • Недостатак глукоза-6-фосфат дехидрогеназе, лактаза, малабсорпција глукозе-галактозе, нетолеранција лактозе;
  • Анксиозни поремећаји (агорафобија, клаустрофобија, панични поремећај), поремећаји спавања, повећана ексцитабилност.

Обично цитратон добро толерише пацијент, али такве манифестације као:

  • Поремећаји гастроинтестиналног тракта - повраћање, мучнина, бол у стомаку, гастроинтестинално и ерозивно крварење;
  • Бубрежна или јетрна инсуфицијенција;
  • Бронхоспазм;
  • Кинезни едем, кожне алергијске реакције;
  • Буке у ушима;
  • Поремећаји вида.

Прекомерна дозаБлага форма опијености: бол у стомаку, мучнина, повраћање, бледа кожа, звони у ушима, знојење, тахикардија.

Тешки облик опијености: ретардација,

, колапс, крварење, поспаност, бронхијални спаз.

Лијек треба чувати на хладном, изолованом месту од дјеце и не користити на датум истека рока употребе (3 до 5 година).

Током дуготрајне употребе Цитрамона потребно је да се редовно подвргне медицинском надзору

за скривену крв, проверите јетру, контролишу

Интеракција са другим лековима

Јер компоненте тситрамона на било који начин утиче на ефективност и ефикасност лекова и других лекова, веома је важно да своју сврху да обавести свог лекара о свим постојећим болестима и патологија. Такође, друге супстанце могу да промене ефекат цитрамона на тело.

Лек Цитрамон П побољшава дејство антикоагуланса и нежељених ефеката хормона-глукокортикоида. Смањује ефекат диуретичног, анти-гутиног и хипотензивног лијека.

Злоупотреба чаја или кафе приликом пријема Цитрамонум Дарнитсиа може проузроковати манифестацију симптома кофеин овердосе. Препоручује се узимање великих доза алкалне минералне воде. Она појачава дејство средстава која смањују коагулацију крви и агрегацију тромбоцита, нуспојаве сулфонилуреа, кортикостероида, метотрексат. Не узимајте Тситрамон-Дарнитса у комбинацији са рифампицин, барбитурати, салицилати, антиконвулзивима.

Да ли је могуће пити Цитрамон заједно са алкохолом?

Ова комбинација се не препоручује, јер повећава ризик од гастроинтестиналног крварења и повећава се токсичност етанола.

  • Хл-Паине
  • Алка-Селтзер
  • Алка-прим
  • Антигрипокапи
  • Аспицоде
  • Цитропос
  • МИГ
  • Асцофен
  • Аспровит
  • Цопацил
  • Аспирин
  • Упсарин
  • Екцедрине
  • Цитрапар
  • Фармадол и друга средства, садржај парацетамола, кофеина и ацетилсалицилне киселине.

Позитивно мишљење и повратне информације пацијената указују на висок степен ефикасности цитрамона и његових различитих комерцијалних облика у отклањању болних сензација. Важан фактор у корист дроге је да је цијена Цитрамон врло приступачна за све категорије становништва. У сваком случају, то је врло добар и јефтин лек који може да ублажи бол у различитим органима и деловима тела.

ПАЖЊА! Информације објављене на нашој веб страници су информативне или популарне и пружене су широком спектру читача за дискусију. Именовање лијекова треба да обавља само квалификовани специјалиста, на основу историје болести и дијагностичких резултата.

Један од најчешћих лекова за главобоље је Цитрамон. Наравно, свако од нас име ове дроге ће бити познато, јер је његова ефикасност и ниска цена допринела чињеници да је постала саставни део сандука за кућну медицину у готово свакој породици.

Цитрамон је комбиновани препарат који има антипиретичке, антиинфламаторне и аналгетске ефекте. У саставу су три главне компоненте: парацетамол, кофеин и аспирин, који дјелују одвојено. На пример, кофеин побољшава функционисање крвних судова, даје особи додатну чврстоћу, омогућавајући им да забораве на умор. Акција аспирина има за циљ смањење телесне температуре, смањење упале и бол. Ова супстанца позитивно утиче на снабдевање крвљу у запаљеном процесу. Парацетамол такође помаже у смањењу телесне температуре, ублажавању болова.

Постоји неколико облика у којима се производи овај лек - пелете за припрему раствора и таблета (Цитрамон је најчешће у овом облику).

Цитрамон: упутство за употребу

С обзиром на то да се овај лек продаје у контура паковања и пликова на папиру, ниједна инструкција му се не придржава. Но, упркос томе, можете се консултовати са фармацеутом или својим доктором о методама и дозама примене цитрамона. Треба напоменути да се овај лек сматра снажним због своје акције, па га треба узети са паузом 3-4 сата 2-3 таблете дневно. Али, запамтите, чак и са врло тешким главобољама, не можете јести више од осам таблета дневно.

Препоручује се узимање Цитрамона у време уноса хране или одмах након ње. У идеалном случају, требало би да се узимају само три дана без видети доктора. Ако на крају овог периода болна осећања која вам сметају неће престати - будите сигурни да видите доктора!

Обрати пажњу!
Бројни спорови тренутно постављају питање: Да ли могу узимати Цитрамон у трудноћи?? Упркос поузданости многих људи да је ова дрога апсолутно сигурна, лекари су категорички супротни њеном уносу од трудница и деце млађе од 18 година. Шта је изазвало ову категоризацију доктора? Одговор лежи у једној од компоненти цитрамона, што је опасност за нормалан развој детета, у аспирину. Као што се испоставило, он узрокује Реиллиов синдром у малој деци, у којој је поремећена циркулација крви у једном или више прстију на његовој руци. Ова мистериозна болест може довести до веома страшних посљедица, на примјер, гангрене. Из тог разлога никада не би требало да пијете Цитрамон у дојењу, током трудноће, а такође га не дајте малој деци.

Од којих таблета помоћи Цитрамон П - упутства за употребу и индикације, састав и аналоги

У сваком постоји универзални лек кабинета лек који ублажава замор, лечи главобољу или зубобољу, има антиинфламаторно и антипиретик ефекат - таблете Тситрамон П. За то не утиче на тело док узимања лека, лекари су саветовали да се стриктно придржава ових упутстава, доза, наравно лечења и уче са нежељеним ефектима.

Шта је Цитрамон П

Ово је комбиновани нехормонски аналгетик широког спектра деловања. Лек има аналгетички, антипиретичан и антиинфламаторни ефекат. Таблете прописују лекари ради елиминације различитих синдрома бола, са појавом првих симптома грипа или са прехладом. Комбиновани лек повећава крвни притисак у хипотензији, ефикасно уклања зубобољу, помаже код повећане телесне температуре.

Састав

Рани цитрамон је произведен на бази неколико активних компоненти: ацетилсалицилне киселине, фенацетина, какаоа, кофеина и лимунске киселине. Међутим, након званичне међународне забране фенацетина, класични рецепт је нешто измењен. Сад састав укључује ацетилсалицилну киселину, кофеин и парацетамол. Помоћне компоненте Цитрамон П: кромпирни скроб, лимунска киселина, талк, калцијум стеарат. Дозирање активних супстанци у једној таблети дато је у табели:

Облик издавања

Таблете неједнаког одржавања са малим импрегнацијама, по правилу, браон или светло браон боју. Количина и облик паковања зависи од произвођача, на пример:

  • Цитрамон, произведен од стране Анзхеро-Судзенски ХФЗ, производи се у картонском снопу, блистере од 20 комада.
  • Таблете фармацеутске компаније Таткхимфармпрепарати продају се у папирној амбалажи од 6 комада.
  • Фармацеутард-лекови производе Цитрамон у алуминијским пликовима за 10 комада.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Ефекат цитрамона је последица дејства на тело активних компоненти:

  • Ацетилсалицилне киселине има антипиретичко дејство, поседује анти-инфламаторна својства, смањује болове и смањује упалу на сајту микроциркулације и смањење агрегације тромбоцита.
  • Парацетамол има антипиретичка, аналгетичка својства.
  • Кофеин утиче на рефлексну ексцитабилност кичмене мождине, респираторне центре, дилатира крвне судове. Кофеин побољшава ефекат претходних компоненти, утиче на центар ексцитације мозга, повећава тон.

Након узимања лека, активне супстанце се апсорбују у крвоток преко гастроинтестиналног тракта. Под утицајем јетрених ензима разбијају се у метаболите. Око 5% метаболита парацетамола, 10% кофеина и 60% салицилата се излучују непромењено у урину. Активни састојци се лако апсорбују у периферна ткива и телесне течности. Максимална концентрација у крвној плазми се постиже сат времена након узимања пилуле.

Цитрамон - индикације за употребу

Лек се често користи за бол у мишићима након јаког физичког напора, како би се елиминисала депресија, са ниским крвним притиском. Често пијете цитрамон на температури и другим појавама заразних болести. Према коментару, препоручљиво је користити таблете:

  • са болним синдромом средњег и ниског интензитета - главобоља или зубобоља, мигрене, мијалгија, неуралгија, алгодисморрхоеа;
  • са фебрилним синдромом - АРИ, акутном респираторном вирусном инфекцијом, грипом, прехладом.

Цитрамон П - упутства за употребу

Таблете треба узимати орално, са довољном количином течности, одмах након исхране. Лек се узима 2-4 пута дневно за једну таблету. Интервал између дозирања треба да буде најмање четири сата, а просечна доза не би требало да прелази 3-4 таблете дневно. Цитрамон код тешких главобоља може се узимати одмах у дуплираној дозацији. Максимална горња граница таблета у овом случају не сме бити већа од 8 комада. Као антипиретички агенс за узимање лека може бити до 3 дана, као аналгетик - не више од 5 дана.

Посебна упутства

Са продуженом употребом лека, пацијент мора редовно да узима крвни тест за бројање тромбоцита, анализу фецеса за латентно крварење, проверу јетре и праћење крвног притиска. Треба запамтити да састав лекова укључује кофеин, тако да узимање сличних лекова уз његово учешће може довести до превелике дозе.

Таблете могу утицати на резултате допинг контроле код спортиста и компликовати дијагнозу у присуству акутног стомачног синдрома. Употреба лекова на бази ацетилсалицилне киселине је забрањена пре операције или стоматолошке операције, због повећаног ризика од крварења. Цитрамон утиче на брзину размишљања, тако да током трајања терапије није вредно управљати возилом и вршити опасан рад.

У трудноћи

Употреба лека у првом триместру трудноће доводи до раздвајања горњег неба детета, а у трећем триместру до инхибиције рада и хиперплазија плућних судова плућне циркулације фетуса. Цитрамон продире у мајчино млеко. Његова употреба у лактацији може изазвати повреду функције тромбоцита код детета и појаву крварења.

У детињству

Према упутствима, можете користити лек од 15 година. Код мале деце, таблете могу изазвати Реие синдром, изазвати озбиљно оштећење централног нервног система, и дисфункцију јетре, потискују синтезу тромбоцита и узроковати хеморагијски дијатезе. Осим тога, АСА негативно утиче на желудачну мукозу деце.

У случају повреда бубрега и јетре

Старији пацијенти и пацијенти који имају поремећену функцију бубрега и / или јетре, особе са бенигном хипербилирубинемијом треба водити рачуна о узимању лека. Продужена употреба таблета заснованих на парацетамолу може довести до неповратне бубрежне инсуфицијенције и изазвати нефропатију изазвану лековима.

Цитрамон

Када треба користити Цитрамоне?

Досаге цитрамона

Нежељени ефекти приликом коришћења Цитрамона

Када треба да користим Цитрамон?

Коришћење Цитрамона у трудноћи и дојењу

Посебна упутства о употреби Цитрамона

Који су главни симптоми и лечење превелике дозе Цитадама?

Интеракција цитрамона са другим лековима

Стручно мишљење Полисмед

Која доза за децу?

До детета, доктори су дијагностиковали вегетоваскуларну дистонију као хипотоничну. Његов горњи притисак флуктуира око 90 мм Хг, повремено узнемираван слабост и вртоглавица. Може ли се користити за повећање притиска Цитрамона, ако јесте, у којој доби се може узети? Кћери од 14 година.

Цитрамон није дозвољен за дјецу јер садржи ацетилсалицилну киселину, која може изазвати компликације које угрожавају живот дјеце. Вегетосоваскуларна дистонија није болест која треба третирати Цитрамоном. Код 14 година, код девојака, флуктуације крвног притиска могу бити узроковане хормоналним промјенама везаним за пубертет. Препоручујемо да се обратите специјалистима који ће вам помоћи да разумете разлоге за флуктуацију крвног притиска терапеуту, ендокринологу, кардиологу и гинекологу.

Могу ли је узети у току трудноће?

Живела сам целог живота са ниским крвним притиском - не више од 100. Када је притисак пао на 85-90, постојала је главобоља, а ја сам узимала Цитрамон. Сада сам трудна, а понекад и моја главобоља забрињава током трудноће. Да ли се Цитрамоне може користити током трудноће у првом тромесечју?

Трудно је узимати Цитрамон из главобоље строго контраиндикована, као и са ниским крвним притиском. Ово је због чињенице да састав овог лијека укључује ацетилсалицилну киселину која може негативно утицати на фетус у развоју. Контраиндиковани Цитримон из главобоље и дојиља са дојењем, јер се његове компоненте активно апсорбују у крв и улазе у дојиље.

Колико дуго могу да узмем Цитрамон?

Периодично прихватам Цитрамонум поводом главобоље. Посљедњи пут сам узео неколико пилула са малим интервалом, а након сат времена нисам осјетио никакво побољшање, напротив, глава ми се још боља. Измерио сам притисак и установио да се доста повећао - изнад 140 мм. Питање је, колико дуго Цитрамоне напушта тијело, и колико дуго ће престати да функционише? А колико је уопште у данима таблета неопходно и могуће је прихватити одраслима

Заиста, цитрамон помаже у повећању крвног притиска. Због тога се не препоручује људима који имају главобоље повезане са високим крвним притиском. Препоручујемо да консултујете кардиолога за комплетан преглед који ће вам помоћи да сазнате да ли имате хипертензију.

Максимална доза Цитрамона за одрасле је 2 таблете у исто време, али не више од 6 таблета дневно. Из тела компоненти лека се излучује прилично брзо - у току дана, али антикоагуланс ефекат аспирина траје неколико дана, тако да неконтролисан пријем тситрамона може довести до опасних компликација као што су крварења. Обратите се лекару како бисте препоручили сигурнији лек за главобољу.

Како Цитрамон утиче на крвни притисак?

Прочитао је у упутству за Цитрамонум, шта је комбиновани препарат. У којим случајевима је боље узети: као антипиретичан или као анестетик? А како то утиче на притисак: смањује или подиже?

Већина руских пацијената узимају Цитрамон "на притисак" да га повећају, или са главобоље. Ефекат лека на притисак је због уласка кофеина, који стимулише срце и крвне судове кроз централни нервни систем. Требало би се узимати само након консултација са лекаром који ће одредити индикације за његову поставу: у сврху анестезирања или снижавања температуре. Није препоручљиво да је узмемо самостално или као антипиретичан или као анестетик.

Је Цитрамоне штетан и зашто је забрањен у Европи?

У Русији, са ниским крвним притиском, навикла сам на Цитрамон. Недавно се преселио у Немачку. У локалним апотекама овај лек није пронађен, а пријатељи су нам рекли да се овде не може наћи због забране. Зашто је Цитримон забрањен у Европи, јер се у Русији слободно продаје у апотекама, чак ни рецепт није потребан?

Цитрамон је мешавина неколико лекова одједном. У Европи никада није коришћена, није било студија посвећених сигурности његове употребе, те је то немогуће пронаћи у земљама Европе. Најближи аналог лека, која је одобрена за продају у Европи, може сматрати Мигренол, који се састоји од парацетамола и кофеина, а који се користи за лечење неких облика мигрене.