Таблете из мигрене - списак ефикасних лекова

Превенција

Нападе мигрене карактерише болна једнострана главобоља, која је толико интензивна да пацијент не може да се креће. Изузетно је важно препознати мигрену на самом почетку свог развоја како би могла зауставити бол у раној фази и смањити препреку непријатних сензација током напада. У ове сврхе постоје препарати за лекове са различитом супстанцом и спектром деловања, чија ефикасност зависи од специфичних симптома и учесталости напада мигрене.

Припреме за уклањање благих болова и олакшање ретких мигренских напада на почетку њиховог развоја

У почетној фази напада са незнатним сензацијама бола и благим израженим нежељеним симптомима, могуће је узимати аналгетике - лекове чија активна супстанца блокира болне импулсе у структурама мозга. Ефикасност аналгетика за болешћу мигрене зависи од индивидуалне толеранције и дозе, која у већини случајева треба повећати.

Аспирин

Лек је ефикасан ако се његова доза удвостручи, а затим пије лек уз јак чај. При примању 1000 мг агенса код сваког другог пацијента слаба главобоља престаје за 2 сата. Аспирин такође смањује интензитет других симптома мигрене - мучнина, повраћање, страх од свјетлости и гласне буке, посебно ако комбинујете ову дозу са 10 мг Домперидона или Метоклопрамида. Аспирин се може узимати сваких 6 сати током дана не више од 4 пута. Није препоручљиво узимати Аспирин за чиреве желуца и менструалне мигрене, јер разбија крв и може изазвати крварење.

Ибупрофен

Таблете су алтернатива Аспирину, али да би се постигла ефикасност требало би узимати у повећаном дозирању - од 400 до 600 мг на 1 пријем. Лек се такође конзумира не више од 4 пута дневно са минималним временским интервалом од 6 сати. Ибупрофен има минималне нежељене ефекте, тако да га могу конзумирати труднице, дојиље и дојенчади. У овом случају, дозу треба одредити лекар на индивидуалној основи.

Парацетамол

У чистој форми, лек је неефективан агенс против болова мигрене, али његов ефекат може бити побољшан додатним уносом кофеина. Да би то урадили, 2 таблете од 500 мг треба пити 200 мг свеже направљене кафе. У тешким нападима мучнине и повраћања, лек се комбинује са антиеметичким лековима.

Напрокен

Лек је мање ефикасан од Аспирина, али због минималних нежељених ефеката је вредна алтернатива за Фроватриптан, који припада групи триптана. Таблете тежине од 550 до 750 мг се узимају једном са благо болним синдромом. Ако се бол не спусти, онда се лек може продужити следећег дана у две подељене дозе од 250 мг.

Диклофенак калијум

Елиминација благог и умереног бола може се постићи једним дозом лека у дози од 100 мг. Дневна доза не сме бити већа од 200 мг, тако да за то време можете пити 1 таблет 50 мг у две подељене дозе са временским интервалом од најмање 6 сати. Предност овог лијека је његов облик производње: поред таблета, производи се у облику свећа, прашкова и ампуле за ињекције. Употреба свећа је препоручљива за болну мучнину током напада, ефикасност лека у овом случају услед брзе апсорпције постиже се у року од 30 минута.

Није препоручљиво узимати Аналгин и Кеторол током мигренских напада, упркос изразитом аналгетичком дејству.

Они не елиминишу узрок болова мигрене, већ једноставно блокирају рецепторе болова, док је листа њихових нежељених ефеката у поређењу са другим аналгетиком значајно проширена.

Лекови за уклањање често манифестованих интензивних болова, као иу случајевима када је аналгетик неефективан

Ако је чист аналгетички лек неефективан са честим умереним главобољама, треба га заменити једном од комбинованих лијекова. У својој суштини, аналгетици се комбинују, а за тоник или умирујући ефекат додају се и друге компоненте.

Цитрамон П

Комбинација аспирина и парацетамола у препарату даје његов аналгетски ефекат, а додавање кофеина у малим количинама повољно утиче на тоне судова и циркулаторни процес. Цитрамон П је индикован за умерене мигрене напада узроковане вазоконстрикцијом. На почетку напада потребно је узимати 2 таблете лекова, ако је потребно, поновите процедуру након 4 сата.

Асцофен

Лек је аналоган Цитрамон П у свом саставу и деловању. Да бисте избјегли мигренски бол, потребно је пити једном капсуле од два лијека.

Солпадеин

Основа лека је парацетамол, допуњен кодеином и кофеином. Кодин је наркотични аналгетик, тако да је део лека у малој дози. Због свог ефекта повећава аналгетички ефекат парацетамола, ау комбинацији са кофеином у великој мери олакшава стање у почетној фази мигренског бола. За то, уз синдром умјерене болове, морате пити 2 таблете једном, покушавајући да га не злоупотребите како бисте избјегли зависност.

Седалгин-Нео

Индицира се на мигрене нападе узроковане психоемотионалном осетљивошћу. Аналгетички ефекат Аналгин и Парацетамол побољшавају ефекти Фенобарбитал и Кодине. Такође у оптималној дозацији, Цедал је укључен у Седалгин. Једна Седалгин-Нео пилула се пије једном, уз тешке нападе, доза се може удвостручити у једној дози.

Пенталгин Х

Ефикасност лека се постиже комбинацијом Напрокена, Парацетамола, Дротаверина, кофеина и фенирамина малеата. Лек у таблама уклања упале и даје тон кутијама, анестетизује и умирује. Да би уклонили умјерени бол мигрене, довољно је пити 1 таблет у почетној фази напада.

Мигренол Ектра

Таблете на бази аспирина, кофеина и парацетамола заустављају развој напада, али морају да пију када се јављају први знаци мигрене. Када узимате 2 таблете одједном, сензације бола престају да узнемирују пола сата.

Комбиновани лекови су ефикаснији од чистих аналгетика, али имају много више контраиндикација.

Практично сва средства се не могу конзумирати током трудноће, деца, са болестима желуца и бубрега. Неки од ових дрога су зависни и с временом престану имати одговарајући ефекат.

Таблете из мигрене да зауставе јаке болове мигрене

Са интензивним мигренским болом, отежаним симптомима, конвенционални аналгетици не помажу. У овом случају, пацијенту је прописан рецепт за посебне антимигране лекове, акција која има за циљ нормализацију крвних судова сузбивањем и обнављањем због тог циркулације. Сви агенси против мигрене подељени су у две групе - триптани и алкалоиди ергот.

Триптани

Нису сви лекови у овој групи једнако ефикасни у нападима мигрене. Ако специфичне таблете нису имале утицај на три нападе, пацијент би требало да покуша да уклони бол са другим лековима триптана. За распрострањене препарате-триптане лиценциране у Русији, носе:

  • Суматриптан и његови деривати (Имигрен, Амигренин, Сумамигрен) - На почетку напада одмах након завршетка ауре треба узимати једну таблу од 50 мг. Ако је ефекат узимања минималне вредности, онда након 2 сата морате пити другу таблету. Више од 2 таблета дневно не може пити.
  • Золмитриптан (Зомиг) - Лијек ефикасно уклања главобољу и нежељене ефекте, како на почетку, тако иу средини напада након 15 минута након примјене. Да бисте то урадили, узмите пилулу од 2,5 мг и поновите после 2 сата ако бол не прође.
  • Елетриптан (Релпак) - 40 мг лека, узет након завршетка ауре, олакшаваће стање и смањити праг болова након 30 минута. Ако бол настави да мучи, онда после 2 сата морате пити још 40 мг средстава. Не препоручује се конзумирање више од 80 мг дневно.

У поређењу са аналгетиком, триптани су високи трошкови, треба их пажљиво узети од особа које пате од хипертензије, срчаних обољења, али и старих људи и деце.

Препарати засновани на ерготамину

Акција дроге, заснована на ерготамину, има за циљ повећање тона судова мозга и смањење активности серотонина. Они ослобађају само мигренски бол, тако да је њихова употреба у другим манифестацијама бола бескорисна. Заједничка средства ове групе укључују:

  • Цофетамине - ерготамин се допуњава кофеином, који убрзава апсорпцију главне супстанце у крв, стимулише ЦНС и врши тонски ефекат на њега. Лек се узима у тренутку напада у количини од 2 таблете, што смањује дозу до прве таблете у наредних неколико дана.
  • Номигрен - лековито комбиновано средство базирано на ерготамину, камилофину, кофеину, меклоксамину и пропифеназону. Уз тешке болове, морате узети 1 таблету лекова, а након пола сата - други. У једном дану се не препоручује коришћење више од 4 таблете.

На вишеструке нежељене ефекте од неконтролисаног уноса антимигрених и аналгетских супстанци није утицало на опште стање, неопходно је координирати избор лијекова са неурологом.

Специјалиста ће моћи да дијагностификује врсту мигрене и, с обзиром на интензитет напада, прописује лечење.

Како лијечити мигрену - преглед ефикасних лекова

Мигрене нису уобичајена главобоља, већ озбиљна болест. Напади на мигрене буквално могу да погадју људе, присиљавају пацијента да узме било какве болне лекове који долазе с њима. Али, нажалост, они углавном не доносе очекивани ефекат - интензитет главобоље се не смањује, стање пацијента се не нормализује. Резултат неисправног лечење мигрене може постати нервозан, психолошки поремећаји, па чак и како се осећа лоше након борба болести у питању је боље да не помињемо - комплетан "слабост", тешка слабост у "вакуум" главе, уопште, да се опорави ће имати довољно дуго.

Како исправно лечити мигрену? Који лекови ће имати ефекта? Ово ће бити дискутовано у представљеној верзији.

Триптани - антимигренски препарати

Најпопуларније и ефикасније дроге које су ефикасне против мигренских напада су триптани. Треба напоменути да апсолутно сви лекови који се односе на ову групу дрога функционишу на истом биокемијском принципу, али обично само једна или две од целокупне листе помажу пацијенту са мигреном. Због тога лекари не препоручују одабир одређеног лијека - иако се триптани продају у апотекама без рецепта, стручни савјет је изузетно потребан за индивидуални избор.

Напомена: спроведене клиничке студије потврђују да је врста антимиграина у питању 60% времена која има позитиван ефекат. Ово је знатно веће у поређењу са анестетиком, антиспазмодиком.

Припреме из групе триптана:

  • таблете - суматриптан, сумамигрен, рапимед, зомиг, нарамиг, амигренин, имигран;
  • спрејеви - имигранти;
  • супозиторије - тримигрена.

Напомена: ако је мигрену праћено нападима мучнине и посебно повраћањем, онда је узимање лекова из групе триптана боље у облику спреја. Ако пацијент узме пилулу и одмах повраћа, онда не можете очекивати олакшање.

Триптани се требају узимати најкасније 2 сата након појаве напада - овај период се рачуна од тренутка завршетка фазе ауре. Ако болни напад полако постане интензитет, не може се разликовати као мигрена, препоручује се пацијенту да користи лекове са уобичајеним аналгетским ефектом. И у случају тачног разумевања да је започет напад мигрене, лекови из групе триптана требају се узимати истовремено са прокинетиком (на примјер, метоклопрамидом).

Триптани могу изазвати нежељене ефекте:

  • упорна вртоглавица;
  • осећај тежине и утрнулости у доњим удовима;
  • понављајуће осећање грознице у доњим удовима;
  • нерегулисани напади тахикардије;
  • развој ангине пекторис;
  • немотивисано повећање крвног притиска;
  • спонтано настанак поремећаја срчаног ритма;
  • гастритис;
  • сува уста;
  • Повремена мучнина и повраћање;
  • колитис исхемијски;
  • повећана учесталост мокраће;
  • слабост у мишићима без икаквог разлога;
  • полиурија;
  • дијареја;
  • мијалгија.

Не заборавите да лекови из категорије триптани може изазвати озбиљне алергијске реакције - осип на кожи, свраб, грозницу и ангиоедем (ретко).

Строго је забрањено коришћење триптана када:

  • трудноћу и током дојења;
  • хипертензивна болест;
  • ангина пецторис;
  • исхемијска болест срца;
  • поремећаји церебралне циркулације;
  • патологије бубрега и јетре у историји и развоју у време напада мигрене.

Зашто лекови из групе триптана нису препоручени без претходне консултације са доктором? Прво, потребно је одабрати одређени алат појединачно. И друго, неопходно је узети у обзир са којим медицинским препаратима немогуће комбиновати триптане:

Правила за узимање аналгетика током мигренског напада

Чињеница да се сви лекови, укључујући и анестетички ефекат, морају строго водити према упутствима, свима је позната. Али нарочито за пацијенте са дијагнозираном мигреном, такође морате знати тачно вријеме узимања лекова - онда се фраза "сваки минут на рачуну" савршено уклапа.

Дакле, према научним истраживањима, лекови из групе аналгетици могу ослободити напад главобоље, што се десило из потпуно различитих разлога. Чак и код мигрене, такви лекови као што су аналгин, баралгин може имати жељени ефекат! Једини услов - потребно је имати времена да се у року од 40-120 минута од почетка напада (прецизније време зависи од интензитета с којим се развија синдром бола). Током овог периода мигренског напада, узрок главобоље је само њихова запаљење и проширење.

Ако је главобоља пулсира карактер придружује мучнину и повраћање, нетолеранција на гласним звуцима и неадекватан одговор на јаком светлу, то значи само једно - отишао у активирање механизама бола, који ће бити немогуће зауставити конвенционалне аналгетике. Конкретно, импулси бола пролазе дуж тригеминалног нерва и "достигли" кортекс мозга.

Напомена: узимајући лекове против болова и антимиграине лекове касније од наведеног периода неће довести до олакшања, већ на погоршање стања пацијента. У сваком случају не би требало да узимате ове лекове сваког сата како бисте ојачали њихове ефекте и постигли жељени ефекат - пацијенту можете да пружите нежељене ефекте.

Одвојено, вреди помињати комбиноване аналгетике - они садрже фенобарбитал и кодеин. Лекари препоручују да комбиновани аналгетици треба узимати само у случају да се пропусти оптимално време за конвенционалне аналгетике. Захваљујући фенобарбиталу и кодину, они такође имају смирујући ефекат, који смањује осетљивост церебралног кортекса. Апсолутно заустави развој напада мигрене комбиновани аналгетици не могу, али ће смањити његов интензитет.

Напомена: фенобарбитал и кодин у комбинованим аналгетикама садржани су у малим количинама и стога не гарантују да ће се ефекат добити, не. Али, ако узмете ове лекове неконтролисано, онда ће се развијати зависност. Лекари категорично забрањују употребу комбинованих аналгетика за мигрене напада више од 2 пута месечно.

Како смањити број напада мигрене

Наравно, сваки мигренски пацијент жели да бар смањи број напада - свака од њих изазива не само тешке болове, већ и непријатност у животу. Постоје одређена правила која су развили лекари и научници који ће помоћи у смањењу броја напада мигрене - само их треба поштовати! То укључује:

  1. Обавезна контрола појављивања мигренских напада - идентификовање покретача који изазивају ове нападе, можете их сигурно искључити из свакодневног живота. Нажалост, ово је савјет доктора који пацијенти игноришу - уобичајени разлог због којег они указују када посјећују специјалисте: "био је нервозан (или) уморан". Морате заборавити на ову несебичност и водити рачуна о свом здрављу идентификовањем спољних и / или унутрашњих провокатора мигренских напада.
  1. Најмање 2 пута годишње са дијагнозираном мигреном, морате предузети превентивне курсеве за узимање одређених лекова - они смањују осетљивост церебралних судова.
  2. Лекари могу одредити следеће правне лекове:
  • антиепилептици - делују на узбуђивању мозга, смањују га, што доводи до ретког одговора на окидаче (иританте);
  • антидепресиви - повећавају ниво серотонин хормона у крви, што смањује број напада мигрене и смањује њихов интензитет;
  • бета-блокатори - ови лекови могу смањити крвни притисак, успорити срчани удар;
  • блокатори калцијумских канала - редовна употреба њих помаже у стабилизацији и повећању тона судова мозга;
  • препарати са садржајем магнезијума су неопходни за стабилизацију рада срца и јачање судова мозга;
  • лекови који побољшавају церебралну циркулацију.

Напомена: ниједан од ових лекова не може се узимати без прописивања лекара! Антидепресиви треба користити у минималним терапијским дозама, бета-блокатори могу да прихвате само пацијенте са нормалном срчаном, али нешто висок крвни притисак, али блокатори калцијумових канала су се у великим дозама.

Обавезно посетите лекара у случају да у року од 30 дана дешава више од 2 мигрену између напада болесник следи позадина главобоља и дозе лекара у аналгетици и триптани да се подигне да ефекат.

Позив "прве помоћи" - када је то прикладно

Мигрена, у принципу, није опасна болест - ово потврђује чињеница истраживања. Али у неким случајевима, моћни напади ове болести могу довести до озбиљних посљедица. Неопходно је знати у којим случајевима је одговарајуће позвати тим хитне помоћи:

  • напад мигрене траје више од 72 сата - ово стање класификују лекари као статус мигрене, који може покренути мождани удар;
  • период ауре траје више од 60 минута, али се бол не развија;
  • повраћање и дијареја током напада се више пута понављају - може довести до дехидрације тела, поремећаја дигестивног и / или уринарног система;
  • ранији мигренски напади никада нису почели са периодом ауре, а последњи пут се изненада појавио;
  • Озбиљна оштећења вида (бифуркација објеката, замућене особине видљиве слике, изненадно смањење видне оштрине) почело;
  • дошло је до кратког губитка свести, дезориентације у свемиру;
  • током последње недеље пацијент доживљава другу или трећу епизоду заредом;
  • природа тока напада мигрене променила се;
  • пацијент старији од 55 година, раније је имао честе мигрене, али је протекло неколико година, а изненада постоји идентична главобоља.

Мигрена је болест која доводи до неугодности у животу пацијента. Како лијечити мигрену, када почети узимати одређене лекове, како смањити број напада - то је све што се налази у представљеном материјалу. Али ове информације су само консултативне по природи, сви прегледи и састанци треба да обавља лекар само уз директан контакт са пацијентом.

Тсиганкова Иана Александровна, медицински рецензент, терапеутиста највише категорије квалификација

5,474 погледа укупно, 5 прегледа данас

Лекови за мигрене - листа ефикасних таблета

Мигрена је сложена патологија, која у већини случајева захтева лијечење. У овом случају, патолошка терапија мора бити комбинована, иначе може бити неефикасна. Таблете из мигрене прописују само лекари. Само-лијечење може бити испуњено озбиљним компликацијама.

Карактеристике деловања дроге

Дакле, постоји неколико група лекова које се користе за елиминацију главобоље и других симптома:

  1. Таблете селективног деловања. Они првенствено утичу на рецепторе у зидовима крвних судова и доприносе њиховом експанзији. У исто време, они на било који начин не утичу на срце. Главобоља се елиминише блокадом тригеминалних нервних рецептора. Због уношења таквих лекова из мигрене, могуће је значајно смањити фреквенцију њеног појаве. Они такође доприносе елиминацији прекурсора патологије са ауро.
  2. Триптани. Представљене таблете прописују готово сви лекари, будући да су намењени искључиво за лечење мигрене. Они имају позитивне повратне информације, јер су веома ефикасни. Ове пилуле проширују судове у мозгу и помажу у елиминацији главобоље.
  1. Анестетика за мигрену. Ова група укључује нестероидне антиинфламаторне лекове, као и ерготамине.
  2. Аналгетици. Требало би их узимати само на почетку напада, док интензитет главобоље још није јак. Ако нелагодност има просечан степен интензитета, онда представљене препарате треба комбиновати са другим средствима.

Карактеристике третмана мигрене

Тешке главобоље које прате друге симптоме не доводе до нормалног живота. Наравно, ако особа има мигрену, мора се третирати. Међутим, овај процес има неке специфичности:

  • Лијек за мигрену, који је ефикасан за неке пацијенте, уопште не може помоћи другима. Стога, искусни специјалиста треба да прописује лечење.
  • После неког времена, чак и врло ефикасан лек, који је претходно уклонио све симптоме, може бити бескористан, јер се постепено тело навикне на то.
  • Ако пацијент истовремено дијагностицира неколико типова мигрене, онда за терапију морате одабрати различите таблете.

У сваком случају, нећете бити у могућности сами да изаберете неопходни лек. Овде морате фокусирати не само на повратне информације других пацијената на ефикасност лека за мигрену, већ и на препоруке лекара. Само-лијечење може довести до поремећаја црева и васкуларног система, тако да не треба ризиковати.

Триптанс: карактеристике употребе и листа популарних лекова

Према томе, представљене таблете се сматрају главним у терапији ове болести. Предност ових лекова је њихова висока ефикасност и брзина. Могу се узимати током погоршања напада. Главни недостатак ових пилула је то што имају високу цену, а такође негативно утичу на функционалност црева и желуца.

Пити лек је неопходан за специјално дизајниран помоћу схеме лијечења лијечника. Међутим, ако он одмах није могао уклонити симптоме, онда за неколико сати можете узети овај лек у благо повећаном дозирању.

Триптани су лекови за мигрену брзог деловања. Можете изабрати листу лекова:

Мишљење лекара-неуролога Шперлинга Борис Моисевича о употреби триптана и других лекова у лечењу напада мигрене:

Већина ових лекова је доступна само на рецепт, тако да их не можете купити у апотеци. Немојте узимати такве пилуле против мигрене људима који пате од изненадних нагиба притиска. Веома пажљиво треба да буде третман мигрене са ауро. Упркос чињеници да триптани елиминишу готово све непријатне симптоме болести, не смеју се комбиновати са неким другим лековима. Према томе, пре коришћења овог лекова, требало би да прочитате упутства.

Карактеристике употребе НСАИДс

Нестероидни антиинфламаторни лекови су средства помоћу којих почиње лечење. Они не само да ослобађају главобољу, што је врло тешко код мигрене, али и доприноси елиминацији других симптома. Такве НСАИДе можете идентифицирати:

  • "Седалгин-Нео". Садржи велики број супстанци које помажу у ублажавању бола. Током напада мигрене довољно је узети само једну пилулу.
  • "Асцофен". Ове таблете садрже кофеин, ацетилсалицилну киселину и парацетамол. Једном је дозвољено узимање 1-2 капсуле. Међутим, не можете увек да га примените. Боље је престати користити овај лек током трудноће, чир на желуцу.
  • Ибупрофен. Да би се елиминисао напад мигрене, 400-800 мг представљеног лека је довољно.
  • Диклофенак. Напитак треба бити веома опрезан, јер помаже у уништавању слузнице желуца и црева. Умјесто таблета, можете користити ињекције, које дјелују брже и узрокују мање оштећења у дигестивном тракту.
  • "Налгезин".

Карактеристике примене ерготамина

Такве таблете од тешких мигрена могу бити изузетно ефикасне, али се не могу дуго превући, јер се сматрају токсичним за тело, а такође и зависности. Ефекат ерготамина може се повећати комбиновањем са другим лековима. На пример, можете комбиновати такве таблете са кофеином.

Такве ерготамине можемо разликовати:

  1. "Ергомар".
  2. "Нео-Гино".
  3. "Аклиман".
  4. Секабревин.
  5. "Дихидроерготамин". Можете га користити не само у облику таблета. Такође су популарне и капљице лека под језиком, а такође и интрамускуларне или интравенске ињекције.

Карактеристика ерготамина је да имају антисеротонински ефекат, тако да имају могућност уклањања болова. Осим тога, лекови засновани на ерготу помажу само код мигрене. За лечење других врста синдрома бола, они су бескорисни.

Такође у лечењу користите носне спрејеве, које су веома згодне за употребу и немају негативан утицај на стомак. Прегледи о овој форми лијекова за лијечење мигрене су углавном позитивни. Међутим, не заборавите да неки пацијенти жале на јаке нежељене ефекте од ерготамина. Не могу се користити за особе са исхемичном болешћу срца, ангином пекторисом, хипертензијом, озбиљном инсуфицијенцијом бубрега или јетре.

Таблете ерготамина помажу у спречавању напада мигрене.

Има ли користи од аналгетика?

Аналгетици могу бити пијани само ако је главобоља ниског интензитета, а остали симптоми су благи. Третман у овом случају треба комбинирати. Да бисте уклонили напад мигрене, такви лекови не помажу.

Постоји списак лекова против болова за мигрене:

  • "Аналгин". То је врло честа дрога, која, међутим, може негативно утицати на јетру.
  • Темпалгин. Често се користи за менструалне мигрене код жена.
  • Цитрамон. Јефтин и ефикасан лек. Немојте га однети онима који су склони високом крвном притиску.
  • "Пенталгин". Није само анестетски, већ антиинфламаторни ефекат. Поред тога, она је у стању да обнови нормалан тон крвних судова, производи мали помирујући ефекат, што је веома важно за мигрене.

Комбиновани фондови

Они укључују велики број компонената који се боре са већином симптома. То јест, ефекат таквих производа је много већи. Када мигрене користе следеће лекове:

  1. "Солпадеин." Овај комбиновани препарат је доступан у облику таблета који се растварају у води, тако да делује довољно брзо. Пијте по 1-2 таблете у исто време. Важно је обратити пажњу на контраиндикације на употребу: трудноћу, главком, хипертензију, период дојења бебе.
  2. "Кетанов".
  3. "Стопмигрен".
  4. "Тетралгин".

Делују довољно брзо. На пример, они могу смањити интензитет главобоље и других симптома након 20 минута. Међутим, готово је бескорисно у случају мигренског статуса.

Нови лекови

Најпопуларнији лек за мигрену, који се данас користи, сматра се "Екцердине". Више о њему у видео запису:


У свом саставу можете пронаћи парацетамол, аспирин, кофеин. Представљене таблете помажу у отклањању симптома као што су грозница, тешка главобоља. Такође се добро боре против запаљеног процеса. "Екцедрине" има добар ефекат на циркулацију крви, помаже у спречавању настанка крвних угрушака. Поред тога, лек може побољшати менталну активност, физичку издржљивост, смањује поспаност.

Фармацеутска индустрија не стоји мирно. Данас на продају можете пронаћи нови облик лекова за мигрену: електронски оближ који садржи суматриптан - "Зелрик". Такав алат омогућава дуготрајан третман. У овом случају, гастроинтестинални тракт није погођен.

Сада постоји и бескрајна ињекција суматриптана, која вам омогућава да ефекат постигнете много брже. Поред тога, развија се и нови облик лекова: орална инхалација. Они ће бити понуђени оним пацијентима који не могу пити таблете од мигрене.

Цена мигренских препарата


Без обзира на то колико су таблети мигрене одабрани, цијена је параметар за који је заинтересована велика већина људи. Не свака особа која пати од ове подмукле болести, може бити доступна овом или оном другом. Трошкови производа могу се посматрати у групама:

  • Аналгетици: 10 до 120 рубаља.
  • Триптани: 150-1500 рубаља по пакирању.
  • Ерготамине: 150-700 руб.
  • НСАИДс: 75-800 руб.
  • Бета-блокатори: 200-300 рубаља по пакирању.

Који лекови се користе за превенцију?

Да бисте смањили учесталост напада и интензитет бола, можете користити ове лекове:

  1. Бета-блокатори: Анаприлин.
  2. Трициклични антидепресиви: Велфак.
  3. Блокатори калцијумских канала: Нифедипин.
  4. Антиконвулзанти: Топирамат.

Главна карактеристика свих представљених средстава је да они имају дуготрајан ефекат. Код неких пацијената, смањење броја релапса се јавља месец дана након почетка узимања ових лекова.

Таблете из мигрене треба да именују лекара. Без обзира на то да ли се рецепти продају или не, не би требало да се сами користите. Боље је знати вашу дијагнозу и слушати савјет специјалисте. Драги читаоци, не останите равнодушни - поделите своје мишљење о чланку у коментарима, да ли вам је било корисно?

Које пилуле ефикасно помажу мигреном?

Изговарање речи "мигрена" не значи само главобољу већ целу, изоловану болест нервног система, која има своје карактеристичне карактеристике. Има својство да нестане без трага након 40 година, али све док ова тачка не може озбиљно погоршати квалитет живота без употребе адекватних лекова за мигрене брзе акције.

Од тада, као у Гиппократ В веку пне дијагностиковање болести, он је сковао термин "хемицраниа" медицине напредни, у својим лабораторијама измишљањем различитих таблета од мигрене. После векова реч је прошла кроз неке промене, и већ нас је стигла у навику, за перцепцију, облик.

Садржај:

Зашто је мигрена неуобичајена главобоља

Мигрена - наследна неуролошки поремећај који утиче више него жене јер је ген одговоран за развој ове врсте главобоље је на Кс хромозому. То није разлог за лепе даме до очајања, јер лек не још увек стоје у потрази за оптималне лека за мигрену, али још једна прилика да се испита у више детаља тако болно питање.

Болест је добила своје име, заснована на симптоматологији, а буквално значи "пола болова у лобањи". Увек боли само један део главе уз насилан ударац. Типичан је нагли страх од свјетлости, гласне буке, звука и оштрих мириса. Напад има својство које траје неколико дана, често праћено мучнином и повраћањем.

Стање, током којег се прате симптоми, назива се мигренски статус. Прати му неколико поспаности, раздражљивост, депресивна стања, периодични губитак оријентације у свемиру.

Ако напад напредује без фазе бола, назива се безглавна мигрена.

Третман мигрене са одређеним леком током овог периода је могућ, али је тешко. Особе који пате од напада мигрене и осећа приступ треба да пилуле за мигрене унапред (превентивне лекове цинаризин, фенибут), а ако је почео напад, аспирин у дози мг дозе најмање 1000.

Аналгетички антимиграини, развијени науком и који се користе у пракси, релевантни су само када заустављају или спречавају мигренски напад. Специфичност болести је таква да стандардни лекови против болова, сами, слабо ослобађају мигрену, симптоми и третман таблете су снажно међусобно повезани.

Користити комбинацију неколико група лекова против мигрене као пријему система да олакша нападе (Вазобрал, Финлепсин, топамак, цинаризин, фенибут, Стресам) и једнократна накнада у време настанка бола (Имигран, Зомиг) и аналгетицима (Пенталгин, парацетамола, Аспирин).

Хормонски контрацептиви са мигреном

Улога женских сексуалних хормона у развоју мигрене, довољно, тежак. Промена концентрације у крви је директно повезана са нападима главобоље.

Контрацептивне пилуле које садрже естрогене и гестагене, у облику нежељеног дејства, могу изазвати напад мигрене. Слично томе, стање женског циклуса.

Утврђено је да неколико фактора доприноси статусу мигрене:

Али за лечење менструалног циклуса, полицистиц оваријум, ендометриоза или у постменопаузалном периоду користе се хормонски препарати (Овестин супозиторије). Колико је дозвољена њихова примјена у овом случају?

Дозвољено, па чак и приказано у случајевима напада мигрене без ауре! Хормонски контрацептивни крило садржи естрогена, може да смањи учесталост напада овог типа мигрене као што је поменуто Овестин свеће, без којих у неким случајевима не могу да ураде.

Потпуно друга прича је када постоји мигрена са ауро. Такви напади могу у току времена изазвати настанак исхемијског можданог удара. Хормонални контрацептиви, заузврат, додатно погоршавају овај ризик.

Због тога је важност разликовања типова главобоља од стране доктора у основи важна ако је жена показана хормонским лијековима. Њихове користи се доводе у питање, с обзиром на потенцијални ризик. Ако у лечењу без таквих таблета не може учинити, за уклањање епилепсија и лек за мигрену у облику триптана. Заједничка употреба ових лекова је прихватљива.

Пожељно је имати комплексну терапију у интерстицијалном простору, користећи таблете мигрене, њихову листу Циннаризине, Пхенибут, Топамак и Финплепсин.

Једнократна употреба аспирина, аналгетика, парацетамола, кетоналних и комбинованих аналгетика могуће је на самом почетку напада.

Преглед антимиграина лекова

Све што прописује лекар, таблете из мигрене подељене су на два типа:

  • лек за мигрену како би се спречио напад - користи се за пацијенте који имају нападе више од 2 пута месечно и тешко их је носити;
  • ефективно средство за, у ствари, хапшење напада.

Важно! Честа употреба лека може да развије толеранцију на њега (зависност)! Корекција дозирања или постављање аналога лежи искључиво у надлежности лекара који долази

У лечењу мигрене постоји листа ефикасних мера за постизање максималних резултата, алгоритам:

  1. Ако напад почне, хитна помоћ за мигрене састоји се у узимању аналгетика.

Прва помоћ, листа: Аспирин, Парацетамол, Пенталгин, Солпадеин.

  1. После 40-50 минута. Образложено је да пијете лекове из групе триптана, ако аналгетици не раде.

Помозите таблетама из мигрене у овом случају: Зомиг, Релпакс, Имигран, Норамиг. То је средство за мигрену брзог удара!

Важно! Различити триптани се не могу мешати заједно истовремено

  1. Ако немате ефекат одређеног триптана, морате покушати да узмете другу, али само у следећем нападу.
  2. У свим другим случајевима, када је главобоља је атипична и слабо у дијагнози, помаже НСАИЛ (нестероидни анти-инфламаторни лек): Бонифен (2-4 таблета, али не више од 6 пута / дан), нимезулида (1-2 таблете / дан).

Без сумње, раније се узимају таблете мигрене, што ће бити бржи и ефикаснији њихов ефекат.

Одвојена група су препарати од алкалоида ергот (утерине сирене).

Ергот је гљивица која живи на јајницима житарица, посебно ражи и пшеници. Класични представници - лекови Редергин, Ерготамин. Користе се за превенцију и заустављање мигренских напада, али због њихове високе токсичности имају ограничену примену.

Аналгетици за мигрену

Трговинско име препарата

Индикације за употребу

Главобоља; зуб; артикулар; мишићава, мигрена

Са мигренским нападима, најмање једном г.

Не више од 8 г / дан

Пептички улкус желуца и дуоденума у ​​фази погоршања; И и ИИИ триместра трудноће; лактација; деца млађа од 15 година; индивидуална нетолеранција

Главобоља; зуб; мијалгија; неуралгија; мигрена; артралгија; грозничавих услова

Са мигренским нападима, најмање једном г.

Не више од 4 г / дан

Тешка хепатична и бубрежна инсуфицијенција. Индивидуална нетрпељивост. Деца до 3 године

Пенталгин таблете №12

Парацетамол 325 мг; Фенирамин малеат - 10 мг; Напроксен - 100 мг; Дротаверина хидрохлорид 40 мг; Кофеин 50 мг

Болни синдром различите генезе (главобоља, зубар), неуралгија

1 таблета 1-3 пута дневно

Изражено оштећење функције бубрега и / или јетре; пептични чир стомака и дуоденума у ​​фази погоршања; тешка артеријска хипертензија; ИТЦ; деца млађа од 12 година

Солпадеин капсуле №12

Парацетамол 500 мг, кофеин 30 мг, кодински фосфат 8 мг

Главобоља, зубобоља; бол са синуситисом; мигрена; неуралгија

1 таблета 3-4 пута дневно

Органске болести кардиоваскуларног система; артеријска хипертензија; стање након ЦЦТ; тешка хепатична и / или бубрежна инсуфицијенција; деца млађа од 12 година

Представници групе триптана

Трговинско име препарата

Индикације за употребу

Золмитриптан 2,5 мг

Умањење мигренских напада са или без ауре

2,5 мг 2 пута дневно, али не више од 10 мг

Дете старости - до 18 година; исхемијска болест срца; тешка бубрежна инсуфицијенција; нетолеранција за галактозу

Суматриптан 0,5 г и 0,1 г

Умањење мигренских напада са или без ауре

50-100 мг 3 пута дневно

Старост до 18 година; инфаркт миокарда; неконтролисана артеријска хипертензија; ознацено оштећење функције јетре и / или бубрега

Елетриптан 0.04 г

Умањење мигренских напада са или без ауре

1-2 таблете, али не више од 4 пута дневно

Старост до 18 година; ИХД; тешке повреде функције јетре; неконтролисана артеријска хипертензија; нетолеранција лактозе

Алкалоиди ергот

  1. Ерготамин (ерготамин хидратартрат 0.001 г) се користи за мигрену на почетку напада или у продромалном (претходном) периоду. Једна доза је 2 мг, дневно - не више од 4 мг.

Контраиндикације: трудноћа, болести јетре и бубрега, сепса (тровање крвљу), тешка атеросклероза, стенокардија.

Употреба лека више од 7 дана захтева надзор лекара.

  1. Редергин (дихидроерготоксин мезилат 1,5 мг) се примењује пре оброка 1,5 мг 3 пута дневно, ако је потребно, једном, 4,5 мг једном дневно.

Контраиндикације: брадикардија, артеријска хипотензија, исхемијска болест срца.

Превентивни третман

Шта то значи? Група лекова, често у композитној терапији, користи посебан пацијент да смањи мигрене и олакша њихов проток. Без обзира на то колико су добри аналгетици, са продуженом злоупотребом таквих пилула почиње зависност и зависност. Постоји опасност од узимања главобоље од абусуса, када сами лекови изазивају главобољу.

  • Лек Вазобрал са мигреном, као превентивни агенс за хипертензију артерија, показао се веома ефикасним. Обнавља оштећену церебралну циркулацију и ојачава зидове крвних судова.
  • пацијенти су највиши. Посебно се показује људима који имају тешке главобоље и вртоглавицу. Елиминише хипоксију и засићује мозак кисеоником. Узимајте 1-2 таблете 2 пута дневно.
  • Ефективна терапија антиконвулзанима, која укључује Финлепсин (600-800 мг дневно) и Топамак (100 мг дневно).
  • и Топамак се пуштају стриктно према лекарском рецепту.
  • Блокатор калцијумских канала Циннаризине, поред побољшања циркулације крви, показује дуготрајно лечење и седацију. Препоручује се за мигрену са ауро. Улаз - 225 мг дневно.
  • Нормализује церебралну циркулацију, смањује тон крвних судова, има антиконвулзивни ефекат, елиминише панику и анксиозност Фенибут.

У превентивне сврхе, Фенибут се узима једном дневно у дозама од 150 мг. Ефективно у комбинацији са Вазобралом.

Оно што заправо лекови узимају, у коначној анализи, лежи у надлежности лекара који је упознат са историјом пацијента и индивидуалним карактеристикама. У медицинској пракси, често се користи комбинација антагониста калцијума (Циннаризине) са антиконвулзанима (Финплесин, Топамак), плус антидепресиви.

Спречавање напада мигрене, затвореном у добро одабраних лекова у комбинацији са здравом начину живота, значајно олакшава нападе и смањује њихов број на минималном нивоу. Квалитет живота се драматично мења када нема више простора за бол.

Лекови за мигрену: листа брзих пилула

Лекови и народни лекови ће помоћи у сузбијању статуса мигрене, лудача, покретача и активног облика болести. Класичан стандард за третирање главобоља је триптан. Лечење мигрене комбиновано, па списак укључује аналгетике, антиинфламаторне лекове, вазодилаторе, антиспазмодике.

Мигрене пилуле: како они раде

Триптани су препарати за брзи ефекат. Они утичу на рецепторе зидова суда, што доводи до експанзије церебралне артерије, док се сензације бола смањују. Уз благе форме мигрене, лекови помажу у потпуности да се отарасе цефалалгије. Ефективни лекови за тензију главобоље и стресни цефалгични синдром.

Селективни лекови имају селективни ефекат - на рецепторе лоциране у церебралним судовима. На средство за снабдевање крвљу не значи утицај. Анестетски ефекат се постиже захваљујући блокади тригеминалних нервних рецептора, кичменог језгра. Са продуженом употребом, фреквенција релапса се смањује. Употреба ових лекова када статус мигрене без ауре је популаран због елиминације таквих прекурсора мигрене лекови као Соунд-, фотофобија, мучнина и повраћање.

Спасмолитици, аналгетици и антиконвулзанти

Заједничка средства могу се подијелити на 2 групе - анестетике и превентивне. Списак ослобађача болова за главобољу:

  • Деривати ерготамина (кабергот).
  • Нестероидни антиинфламаторни лекови (Ибупрофен, Низ).

Превентивна медицина треба да спречи развој напада, уклони синдром бола. Профилактичке таблете - листа лекова:

  1. блокатори калцијумских канала;
  2. бета-блокатори;
  3. антидепресиви;
  4. антиконвулзанти.

Поуздани лек за мигрене

Да брзо елиминишемо следеће групе лекова - аналгетике, триптане, ерготамине. Први са мигренским статусом су ефикасни када мигреница има светлост. У благом форм патологија препорученој комбинацији аналгетски и анти-инфламаторни агенси, као што су "Цодеине", "ибупрофена" "диклофенака", "напроксена", "кетопрофен" "Аспирин", "метамизол". Узимање пилула, не би требало да се ослањате на податке групе. Имају ниску ефикасност. Са патологијом се прописују озбиљнији лекови.

Триптани

Дроге имају брз ефекат, тако да се користе у акутном облику статуса мигрене. Није постојала распрострањена дистрибуција, јер је њихова цена висока. Ефикасност триптана треба проверити три пута. Стручњаци саветују да коначно изаберу лек након 3 практична експеримента. Ако после једне не постоји потпуна елиминација мигрене, не одустајте од лека. Код поновљене примене (за 2 сата) повећајте дозу.

Триптани су били подвргнути клиничким испитивањима, што је показало предност таблета у поређењу са аналогама других група. Листа мигрене триптани брзу акцију статус -. "Золмитриптан", "Норамиг", "Суматриптан" "Имигран", "Зомиг", "Тримигрен", "елетриптана", "наратриптан"

Ерготамини за елиминацију мигрене ауре

Ове таблете мигрене се не могу користити дуго времена. Они имају брз вазодилататорски ефекат, али они су зависни. Популарне ерготаминес - "Аклиман", "Секабревин", "Ергомар", "Неогинофорт", "Гинофорт", "Какгинергин".

Повећава терапеутски ефекат лека у комбинацији са другим групама. Добар ефекат у клиничким студијама је комбинација ергормара и кофеина. Аналгетици се користе за бол у глави. Напад такве пилуле из мигрене се не зауставља, али се може користити у комбинованој терапији за болест. Листа аналгетичких таблета:

  1. "Темпалгин" - састоји се од аналгина и темпидона.
  2. Цитрамон - укључује кофеин, лимунску киселину, какао.
  3. "Пенталгин" - комбиновани лек за мигрену. Садржи амидопирин, кофеин, аналгин и многе друге састојке.
  4. "Солпадеин" - нове таблете на бази парацетамола.
  5. "Аналгин" је синтетички лек. Успешно ублажава бол напетости, вазоспазама и неуролошке цефалалгије.

Избор оптималног лека за цефаласту се спроводи на практичан начин. Немогуће је унапријед предвидјети ефекат лијека на појединачног пацијента. Тек након троструке апликације процењује се терапеутски ефекат лека.

Комбиновани лекови са мигреном

Популарно од главобоље - Стопмигрен, Солпадеин, Тетралгин, Пенталгин, Кетанов, Каффетин. Састав комбинованих лекова заснован је на кодини, фенобарбиталу, кофеину и низу сличних компонената. Због комбинованог састава, терапеутски ефекат таблета на тело се повећава. Прве клиничке манифестације дејства лека могу се пратити након 20 минута, што омогућава брзо елиминисање нежељених ефеката и синдрома бола. Било која група дрога има мањак - слаб ефекат на тешке облике болести.

«Екцердине»

Лек је недавно ушао у клиничку праксу, садржи кофеин, ацетилсалицилна киселина, парацетамол. Састојци пружају антиинфламаторне, антипиретичке и аналгетичке ефекте. Механизам утицаја је због инхибиције центра терморегулације хипоталамуса и смањења активности производње простагландина ткивима. Антипиретичан и аналгетички ефекат се постиже услед ацетилсалицилне киселине.

"Екседрин" побољшава снабдевање крвљу, смањује стварање крвних угрушака. Кофеин узбуђује респираторне и кардиоваскуларне центре. Таблете дилирају артерије, елиминишу поспаност, повећавају телесну и менталну активност мозга. "Екцердин" садржи кофеин у малим дозама које немају стимулативни ефекат на централни нервни систем. Концентрација лека је довољна да обнови васкуларни тонус, убрзава снабдевање крвљу.

Менструална мигрена

Ако жене имају менструални облик мигрене, пилуле су дизајниране да спрече напад, спречавајући накнадни релапс мигрене. Елиминацију напада код жена са репродуктивном патологијом врше ерготамини, нестероидни антиинфламаторни агенси, триптани. Таблете са мигреном користе се за различите врсте болова. Размотримо само њихове дневне дозе:

  1. Ибупрофен 400 мг;
  2. "Диклофенак" - 30-50 мг;
  3. "Аспирин" (ацетилсалицилна киселина) - 1000 мг;
  4. Суматриптан - 100 мг;
  5. "Елетриптан" - 45 мг;
  6. "Дигигергот".

Приликом избора лекова за мигренски напад морате следити важне принципе: не користите аналгетике и антиинфламаторне лекове дуже од 10 дана. Ако дрога не заустави напад, морате додати триптане. Да бисте спречили бол у абусу у глави, прекините средства која садрже барбитурате, опиоиде, кофеин. "Екцедрине" се не користи у менструалном облику.

Принципи превентивне терапије статуса мигрене код жена

Када менструалне мигрене услед слабе конзервативне терапије другим лековима, неки лекари саветују употребу следећих таблета:

  • "Верапамил" - дневна доза од 50-80 мг;
  • Пропранолол - 50-80 мг;
  • "Амитриптилин" - 100 мг;
  • Топирамат - 100 мг;
  • Препарати од магнезијума - 360 мг.

Када горњи лекови не раде, препоручује се хормонска терапија. Најновије клиничке студије разматрају рационалност оралних контрацептива, терапије замјене естрогена. Употреба ових метода је корисна за пацијенте којима је потребна контрацепција. Индикација за хормонску терапију напада мигрене код жена:

  • ендометриоза;
  • дисменореја;
  • тешко крварење;
  • кршење мјесечног циклуса.

Употреба кортикостероида повећава вероватноћу можданог удара. Ризик се још више повећава ако се хормонска терапија користи са Екцедрине или његовим аналогама. За оралну терапију естрогена користи се "Естрадиол" (дневна доза 30 мг), "Естроген" (0,9 мг). Постоје трансдермални и таблети лекови за мигрене напада. Први су бројни малтери који садрже хемијску супстанцу. Лек се постепено апсорбује и продире кроз кожу, што даје трајни ефекат уклањања бола.

Напади на мигрене су предвидљиви, јер се понављају у редовним интервалима. Следеће погоршање може се спречити помоћу краткорочне терапије. Почиње 2-3 дана пре очекиваног почетка главобоље. У превентивне сврхе се користе триптани, естрогени, НСАИД. Да би се побољшала терапија конзервативним агенсима, неопходно је користити методе без лијекова:

  • релаксација;
  • корекција ризика (стрес, поремећаји спавања, исхрана у исхрани);
  • терапијска гимнастика;
  • психотерапија;
  • масажа.

Избор квалификованог специјалисте у сврху спровођења не-лијечног лијечења је тежак задатак. Ако изаберете најбољу конзервативну терапију и квалификовани масер, можете заборавити на главобољу дуго времена.