Панадол

Епилепсија

Упутство за употребу лијека Панадол.

Панадол је још једна верзија познате познате ефикасне дроге, парацетамол. У свом саставу постоји активна компонента - парацетамол, као и друге помоћне супстанце, укључујући кукурузни скроб, калијум сорбат, прежелатинизовани скроб, повидон, талк, триацетин и стеаринска киселина.

Главна фармаколошка дејства овог лијека су смањивање телесне температуре, као и значајно смањење бола. За разлику од других сличних лекова, анти-инфламаторни ефекат је практично невидљив приликом узимања овог лека.

Постоји неколико врста овог лекова - "Панадол" и "Панадол Ектра". Разлика између Панадол екстра и уобичајене је да у Панадол-у поред главне компоненте - парацетамол је такође присутан кофеин у количини од 65 милиграма. Комбинација главних компоненти "Панадол екстра" доводи до повећања ефекта парацетамола, пошто кофеин доприноси његовој концентрацији у неким ткивима ткива.

Индикације за употребу

Препоручује се лек за смањење болних сензација на различитим локацијама, без обзира на узрок њиховог порекла. Најчешће је Панадол прописан за главобоље, зубне болове. Препоручује се и женама које под менструацијом доживљавају јаке болове испод абдомена. Осим тога, овај лек се може препоручити као помоћни лек за уклањање фебрилног синдрома, на пример, са прехладом.

Панадол: упутство за употребу

У зависности од старосне доби пацијента и карактеристика његовог тела, препоручује се друга доза овог лека.

  • За одрасле, препоручена појединачна доза је 500 мг. Максимална дозвољена појединачна доза је 1 гр. Препоручује се таблете Панадол таблете до четири пута дневно. Независно можете узимати овај лек само 6 - 7 дана.
  • Деца такође могу дати овај лек, јер постоји посебна дечја верзија - дјеца Панадол. Ако је дијете старо више од 12 година, онда се може добити 240 - 480 мг. у исто време. Препоручује се деца од 6 до 12 година да дају 240 мг. у исто време и деца која су млађа од 6 година не би требало да дају овај лек само зато што је у овој ситуацији корисније да се консултују са доктором. Максимално трајање самотретања је три дана.

Панадол из зубобоље

Мобилна апликацијаСрећна мама 4.7 Комуницирати у апликацији је много згодније!

Наравно да дате ноћ, шта ће дијете мучити, и сами.

Ако нема нурофена, онда дајте... али нурофен изгледа да је "кориснији" и покушати калгел

Здравље беби и олакшање бола! Веселим се овог периода са страхом. Тешко је са коликом, али још је теже са зубима...

Хвала вам пуно! А ти здрави! Оно што знамо о колици, али ми трпимо зубима, а ово су само први. Бог бог да ћеш бити другачији!

Нерофен купи, наравно, нека буде... а понадол је поцатомол бонални.

Нурофен је јачи за ублажавање болова. Пробајте још једну кап дентинорму - то је хомеопатија, помогли су нам и калгел.

Ја сам овде да испита ово питање, хомеопатија ради за 20 минута, можете укаљати до 6-8 пута дневно, са аналгетски обртним моментом до 3 пута више од гела, али однела због прекомерне саливације, свећа вибрукол имају умерену аналгетик и антипиретска, али са карактеристичним прорезовании зуби, и углавном одбија Подмажите камилица, као и има низак ниво анестезије и нарочито помаже да се ослободи упалу десни, тако кратко нисам одлучио шта да

Наравно, ово је исто као и нурофен, само активна супстанца парацетамол.

За нас дентокинд таблете јако помажу или помажу... То је хомеопатија и њих је потребно спасити дан 3 да ће доћи до ефекта. Први дан су пили готово сваког сата... не више од 6 таб. дневно.

Панадол - упутства за употребу, праве колеге и ослобађањем (таблете од 500 мг, Екстра кофеин, суспензија или сируп за децу Баби, ректума) лекова за лечење бола и грознице код одраслих, деце и у трудноћи. Састав

У овом чланку можете прочитати упутства за коришћење лека Панадол. Представљени су прегледи посетилаца сајта - потрошача овог лекова, као и мишљења лекара специјалаца о употреби Панадола у њиховој пракси. Велики захтев је да активно додају своје повратне информације о леку: лек је помогао или није помогао да се отараси болест, на којој су примећене компликације и нежељени ефекти, који произвођач можда није изјавио у напомени. Аналоги Панадола у присуству постојећих структурних аналога. Користите за лечење различитих болова и температуре код одраслих, деце, као и током трудноће и лактације. Састав препарата.

Панадол - аналгетик-антипиретик. Има аналгетички и антипиретички ефекат. Панадол Ектра садржи парацетамол или комбинацију два активна састојка: парацетамол и кофеин.

Парацетамол блокови ЦОКС у централном нервном систему, које утичу центре бол и терморегулаторне (у упала ткива ћелијске пероксидазе неутралише ефекат парацетамола на Цок), која објашњава готово потпуно одсуство антиинфламаторни ефекат. Нема ефекта на синтезу простагландина у периферним ткивима изазива недостатак негативног утицаја на размени воде соли (натријума и задржавања воде) и гастроинтестиналног слузокоже.

Кофеин стимулише психомоторне центре у мозгу, има аналептиц акцију, појачава дејство аналгетика, отклања поспаност и умор, повећава физичку и менталну перформансе.

Састав

Парацетамол + помоћне супстанце.

Парацетамол + кофеин + ексципијенти (Панадол Ектра).

Свеће и сируп за децу садрже само парацетамол.

Фармакокинетика

Апсорпција је висока. Панадол брзо и готово потпуно апсорбује из дигестивног тракта. Расподела парацетамола у телесним течностима релативно је уједначена. Метаболизира се углавном у јетри са формирањем неколико метаболита. Код новорођенчади првих два дана живота и код деце од 3 до 10 година, главни метаболит парацетамола је парацетамол сулфат, код деце старих 12 година и више - коњуговани глукуронид. Када примате терапеутске дозе, 90 до 100% узете дозе се излучује у урину у року од једног дана. Главна количина лека се издаје после коњугације у јетри. У непромењеном облику, не пушта се више од 3% примљене дозе парацетамола.

Индикације

  • главобоља;
  • мигрена;
  • зубобоља;
  • бол у леђима;
  • неуралгија;
  • мишићни и реуматски бол;
  • болна менструација;
  • симптоматски третман прехлада и грипа (како би се смањила повишена телесна температура);
  • да смањимо повишену телесну температуру од прехладе, инфективних болести од грипе и детета (укључујући пилеће млијеко, паротитис, богиње, рубеу, шкрлатну грозницу);
  • на зубобољу (укључујући и знојење), главобољу, ушушку у отитису и при болу у грлу.

Облици ослобађања

Таблете, филмско обложене 500 мг.

Панадол Ектра таблете.

Суспензија за оралну примену Дечије Панадол Баби (понекад погрешно названа сируп).

Свијеже ректалне 125 мг и 250 мг (за дјецу).

Упутство за употребу и дозирање

Одрасли (укључујући и старије особе) лек је прописао 500 мг-1 г (1-2 таблете) до 4 пута дневно, ако је потребно. Интервал између дозирања није мањи од 4 сата, а једна доза (2 таблете) се може узимати не чешће од 4 пута (8 таблета) током 24 сата.

Деца узраста од 6 до 9 година прописују 1/2 таблете 3-4 пута дневно, ако је потребно. Интервал између доза је најмање 4 сата. Максимална појединачна доза за дјецу 6-9 година је 1/2 таблета (250 мг), максимални дневни унос је 2 таблете (1 г).

Деца узраста од 9 до 12 година прописују 1 таблету до 4 пута дневно, ако је потребно. Интервал између доза није мањи од 4 сата, једна доза (1 таблета) се може узимати не чешће од 4 пута (4 таблете) током 24 сата.

Лек се не препоручује више од 5 дана као анестетик и више од 3 дана антипиретичког средства без прописивања и надгледања лекара. Повећање дневне дозе лека или трајања терапије могуће је само под надзором лекара.

Одрасли (укључујући и старије) и децу преко 12 година прописују се 1-2 таблете 3-4 пута дневно, ако је потребно. Интервал између дозирања је најмање 4 сата. Максимална појединачна доза је 2 таблете, максимална дневна доза је 8 таблета

Лек се не препоручује више од пет дана као анестетик и више од три дана као антипиретик без рецепта и надзора од стране лекара.

Повећање дневне дозе лека или трајања терапије могуће је само под надзором лекара.

Суспензија или сируп

Лек се узима орално. Пре употребе, садржај бочице треба добро потресати. Мерни шприц, уграђен унутар пакета, омогућава вам правилно и рационално дозирање лијека.

Доза лека зависи од старости и телесне тежине детета.

Дјеца старија од 3 мјесеца лијека прописују 15 мг / кг тјелесне тежине 3-4 пута дневно, максимална дневна доза не прелази 60 мг / кг телесне тежине. Уколико је потребно, узимајте лек сваких 4-6 сати у једној дози (15 мг / кг), али не више од 4 пута током 24 часа.

Не прелазите препоручену дозу.

Трајање пријема без консултовања са лекаром: да смањите температуру - не више од 3 дана, да бисте смањили бол - не више од 5 дана.

У будућности, као иу одсуству терапијског ефекта, потребно је консултовати лекара.

Унутар или ректално код одраслих и адолесцената са телесном тежином више од 60 кг коришћене у једној дози од 500 мг, учесталост уноса - до 4 пута дневно. Максимално трајање лечења је 5-7 дана.

Максималне дозе: једнократна доза - 1 г, дневно - 4 г.

Појединачне дозе за ингестију за децу узраста 6-12 година - 250-500 мг, 1-5 година - 120-250 мг, од 3 месеца до 1 године - 60-120 мг, до 3 месеца - 10 мг / кг. Појединачне дозе за ректалну примену код деце узраста 6-12 година - 250-500 мг, 1-5 година - 125-250 мг.

Множљивост апликације - 4 пута дневно са интервалом од најмање 4 сата. Максимално трајање лечења је 3 дана.

Максимална доза: 4 појединачне дозе дневно.

Нежељени ефекат

  • осип на кожи;
  • свраб;
  • ангиоедем;
  • леукопенија, тромбоцитопенија, метхемоглобинемија, агранулоцитоза, хемолитичка анемија;
  • Диспептични поремећаји (укључујући мучнину, епигастрични бол);
  • поремећај сна;
  • тахикардија.

Контраиндикације

  • тешка дисфункција јетре;
  • тешка бубрежна дисфункција;
  • артеријска хипертензија;
  • глауком;
  • поремећаји спавања;
  • епилепсија;
  • период новорођенчета;
  • деца млађа од 12 година (за Панадол Ектра);
  • преосјетљивост на компоненте лекова.

Примена у трудноћи и лактацији

Опрез се треба користити током трудноће и лактације.

Посебна упутства

У случајевима продужене употребе у великим дозама, неопходно је праћење крвне слике.

Током уноса лека, прекомјерно пијење чаја и кафе се не препоручује, јер то може довести до ексцитације, поремећаја спавања, тахикардије, срчане аритмије.

Да бисте избегли токсичност јетре парацетамола не треба комбиновати са пријема алкохолних пића, као и људе склони хроничним конзумирањем алкохола.

Пацијенти који пате од атонске бронхијалне астме, поллиноза, постоји повећан ризик од алергијских реакција.

Може промијенити резултате тестова допинг контроле спортиста.

Интеракције лекова

Када се узима дуго, лек побољшава ефекат индиректних антикоагуланса (варфарина и других кумарина), што повећава ризик од крварења.

Лијек побољшава ефекат МАО инхибитора.

Барбитурати, фенитоин, етанол (алкохол), рифампицин, фенилбутазон, трициклични антидепресиви и други стимуланси микрозомалног оксидациони повећати производњу хидроксилованих активних метаболита, узрокујући могућност тешког тровања са малим предозирања.

Инхибитори микросомалне оксидације (циметидин) смањују ризик од хепатотоксичних ефеката.

Под утицајем парацетамола, време елиминације хлорамфеникола се повећава за 5 пута.

Кофеин убрзава апсорпцију ерготамина.

Симултани пријем парацетамола и алкохолних пића повећава ризик од хепатотоксичних ефеката и акутног панкреатитиса.

Метоклопрамид и домперидон се повећавају, а колестрамин смањује стопу апсорпције парацетамола.

Лек може да смањи ефикасност урицосурних лекова.

Аналоги лека Панадол

Структурни аналоги за активну супстанцу:

  • Акамол Тева;
  • Алдолор;
  • Апап;
  • Ацетаминопхен;
  • Далерон;
  • Дечији Панадол;
  • Дечији тиленол;
  • Етимол;
  • Калпол;
  • Ксоомапар;
  • Лупоцет;
  • Мекален;
  • Памол;
  • Панадол јуниор;
  • Панадол таблете су растворљиве;
  • Парацетамол;
  • Парацетамол (Ацетофен);
  • Парацетамол за дјецу;
  • Парацетамол сируп 2,4%;
  • Перфалган;
  • Проходол;
  • Прошло је дете;
  • Санидол;
  • Стримол;
  • Тиленол;
  • Тиленол за бебе;
  • Фебрицет;
  • Цефекон Д;
  • Еффералган.

Дечија Панадол суспензија - службена упутства за употребу

ИНСТРУКЦИЈЕ
о медицинској употреби лека

ДЕЦА ПАНАДОЛ

Регистарски број:

Трговинско име: ДЕЦА ПАНАДОЛ

Међународно неластично име:

Дозирање:

Састав. Сваки 5 мл суспензије садржи: активни састојак - парацетамол 120 мг; неактивних састојака: јабучна киселина, ксантан гума, хидрогенизовати глукозни сируп (Малтитол), сорбитол, лимунска киселина, натријум нипасепт, јагоде, азорубин воде.

Дечији Панадол не садржи шећер, алкохол и ацетилсалицилну киселину.

Опис:
Ружичаста вискозна течност са мирисом од јагода, у коме су присутни кристали.

Фармакотерапијска група:

АТКС код: Н02БЕ01.

Фармаколошка својства:

Пхармацодинамицс.
Лек има аналгетичке и антипиретичке особине. Он блокира циклооксигеназу у централном нервном систему, утиче на центре болова и терморегулације. Анти-инфламаторни ефекат је практично одсутан. Она нема никакав утицај на стање слузокоже метаболизма гастроинтестиналног тракта и воде соли, јер не утиче на синтезу простагландина у периферним ткивима.

Фармакокинетика.
Апсорпција је велика - Панадол брзо и готово потпуно апсорбује из гастроинтестиналног тракта. Веза са протеином у плазми је око 15%. Максимална концентрација у плазми се постиже за 30-60 минута. Расподела парацетамола у телесним течностима релативно је уједначена.

Метаболизира се углавном у јетри са формирањем неколико метаболита. Код новорођенчади првих два дана живота и код деце од 3 до 10 година, главни метаболит парацетамола је парацетамол сулфат, код деце старих 12 година и више - коњуговани глукуронид. Дио препарата (приближно 17%) пролази кроз хидроксилацију формирањем активних метаболита, који су коњуговани са глутатионом. Са недостатком глутатиона, ови метаболити парацетамола могу блокирати ензимске системе хепатоцита и узроковати њихову некрозу.

Полувреме са терапијском дозом је 2-3 сата. Када примате терапеутске дозе, 90 до 100% узете дозе се излучује у урину у року од једног дана. Главна количина лека се издаје после коњугације у јетри. У непромењеном облику, не пушта се више од 3% примљене дозе парацетамола.

Индикације за употребу.
Примењује се код деце од 3 месеца до 12 година као:

  • антипиретици - да се смањи висока грозница на позадини прехладе, грипа и инфективних болести деце (пилића, заушке, ошпоре, рубела, шкрлатна грозница, итд.)
  • анестезија - са зубобољем, укључујући и знојење, главобољу, уши са оитисом и болним грлом.

За дјецу од 2 до 3 мјесеца живота може се узимати појединачна доза да се температура смањи након вакцинације. Ако се температура не смањи, обратите се лекару.

Контраиндикације:

  • преосјетљивост на парацетамол или било који други састојак у леку;
  • ознацене повреде јетре или бубрега;
  • период новорођенчета;

Мере предострожности:
Примењивати са опрезом код са погоршањем функције јетре (укључујући Гилберт синдромом), бубрега, генетске одсуству глукозе ензима 6-фосфат дехидрогеназе, озбиљних болести крви (тешка анемија, леукопенија и тромбоцитопенија). У таквим случајевима, пре узимања лека треба консултовати лекара. Лек не треба узимати истовремено са другим лековима који садрже парацетамол.

Дозирање и администрација:

Пре употребе, садржај бочице треба добро потресати. Мерни шприц, уграђен унутар паковања, омогућава вам правилно и рационално дозирање лијека.

Доза лека зависи од старости и телесне тежине детета.

За дјецу старију од 3 мјесеца, појединачна доза од 15 мг / кг телесне масе, 3-4 пута дневно, максимална дневна доза није већа од 60 мг / кг телесне тежине. Ако је потребно, дајте дијете препоручену дозу сваких 4-6 сати, али не више од 4 дозе за 24 сата.

У свим другим случајевима неопходна је консултација лекара пре него што узимате Панадол Цхилдрен'с.

Паинкиллерс ПАНАДОЛ ЕКСТРА - преглед

спашен од зубобоље

Зубобоља ме је преврила. Десно у најтоплијој радној недељи извештавања и напорног рада. И једноставно није било времена за зубара. Она је ишла у апотеку, питала је "за зубобољу!" и добио сам га

Цена је врло срећна

На паковању је натпис

Цела композиција је овдје:

Широк спектар апликација

Међутим, вреди запамтити да је ово анестезија - не може се узимати са алкохолом и не више од 8 таблета дневно.

Таблете су беле, премазане.

Зубобоља је прошла за 10-15 минута након примене. Међутим, вратио сам се за 4-5 сати. Још увек је анестезија, а не лек за лечење. То ће ослободити бол, али неће излечити. Не заборавите на себе и волите своје здравље, узмите лек против болова, али немојте бежати од доктора

Како узимати Панадол: упутство за употребу таблета

Панадол је лек који има антипиретичка, аналгетичка својства, намењена за симптоматски третман. Не утиче на процес опоравка и не мења етиологију болести. Упутство за употребу такође упозорава да је лек ефикасан за бол у различитим деловима тела, без обзира на узрок њиховог појаве.

Карактеристике

Панадол је доступан у облику капсула белих капсула. Они су прекривени шкољком у облику филма и имају равну ивицу. Са једне стране, може се посматрати и рељефани троугао, на другом ризику.

Активни састојак је парацетамол, а садржи и:

  • триацетин;
  • кукурузни скроб;
  • калијум сорбат;
  • хипромелоза;
  • талк;
  • прежелатинизирани скроб;
  • Повидоне.

У једној картонској кутији:

  • 2 блистера за 6 комада;
  • 1 блистер за 12 комада.

Произвођач може бити из једне од земаља - Русије, Велике Британије, Данске.

Индикације

Панадол таблете се препоручују за узимање у следећим случајевима:

  • Бол - зуб, глава, мишић, у грлу, доњи део леђа, са менструацијом.
  • Феверисх статес.
  • Висока температура тела због заразних болести, током грипа, прехладе.
  • Неуралгиа.
  • Пост-трауматски синдром бола.
  • Артхралгиа.
  • Бол после операције.

Како то функционише?

Лек припада групи аналгетика - антипиретици. Прихвати као аналгетик, антипиретик. Лек делује тако што блокира централни нервни систем ЦОКС-1 и ЦОКС-2, утичући на средину терморегулације и бол у телу пацијента.

Дрога нема антиинфламаторни ефекат, не надражује мукозне мембране дигестивног тракта. Будући да средство не утиче на подјелу простагландина у ткивима, то не мијења метаболизам воде и соли.

Активна супстанца се трансформише природним процесима у телу. Све ово доводи до стварања тешкоћа на путу кретања болних импулса дуж нервних путева.

Чести унос парацетамола води до ње акумулације у јетри и негативних ефеката на тело. Савремени научници још увек покушавају открити тајну аналгетичког деловања главне супстанце лекова, што ће помоћи у стварању побољшаних лекова који могу да се боре против свих врста болова.

Панадол дјеца

Дјечија композиција Панадол има сличну, препоручује се на:

  • бол у грлу;
  • прехладе;
  • ошпоре;
  • отитис;
  • велике богиње;
  • шкрлатна грозница;
  • висока температура;
  • парна;
  • грипа;
  • зубе.

Лијек се препоручује за снижавање температуре након вакцинације.

Парацетамол већ 40 година активно се користи у свету педијатрије и даје одличне резултате.

Дечији Панадол не садржи:

  • шећер;
  • Ацетилсалицилна киселина (аспирин);
  • ибупрофен;
  • алкохол.

Панадол за децу је дозвољен од три месеца, постепено снижава температуру, не штети цревној слузници и стомаку.

Производ је доступан у два облика:

Суспензија за орално давање именован од три месеца. Продато у бочицама од 100 мл. Ефекат се види након 15 минута, ефекат лека траје у року од 4 сата. Максимална доза за поједину дозу је 15 мг / кг телесне тежине. Максимална доза дневно је 60 мг / кг. Лек је дозвољен да дијете сваких 4-6 сати, али не више од 4 дозвољене дозе током дана. Окус јагоде. За практичну употребу, обезбеђује се мјерни шприца са ризиком за прецизно израчунавање дозе.

Ректалне супозиторије (аналне свеће) се прописују од 6 месеци. Издаје се 125-250 мг. Колико лијек ради? После око 2 сата. Трајање ефекта је 6 сати. Не можете користити више од 4 свијеће за 24 сата.

Панадол за децу узима се само онако како је прописао лекар. Аналог Панадол дјетета постоји, а не сам, то су Парацетамол, Цефекон, Еффералган.

Када зуб боли

Лек добро лечи многе врсте болова, укључујући зубар. Активна супстанца брзо улази у крвоток преко органа за варење и за пола сата нежно уклања синдром бола. Није нестероидни хормонски лекови.

Недавне студије показале су да је анти-инфламаторни ефекат у парацетамолу минималан.

Панадол из зубобоље треба узети на следећи начин:

  • пити 15-25 минута након јела;
  • попити пуно чисте мијешане воде;
  • Једна доза без заказивања лекара не би требало да прелази 1 грама;
  • ако бол у болу не пролази у року од 24 сата, лек се може користити 4 пута дневно;
  • Немојте узимати овај лек са валпроатом, барбитуратима.

Трудноћа и лактација

У таквој ситуацији, жена са посебном пажњом би требало да изабере лек, јер нису сви лекови дозвољени у периоду носивости детета. Панадол за труднице ће бити излаз на повишеној температури, болу, топлоти. Пошто парацетамол може проћи кроз плаценту, не може се узети дуго - то може штетити фетусу.

Спроведене студије нису откриле патологију развоја детета у материци жена које су пиле овај лек током трудноће. Упркос свим позитивним стварима, лекари верују да је постављање лека могуће само у посебним случајевима, како не би изазвали ризик од побачаја или ометања развоја виталних органа.

Узмите дијете, чији састав је потпуно идентичан леку за одрасле, није неопходан, разликује се само у малој концентрацији, која не помаже одраслима. Дозирање је изабран од лекара који се појави, узимајући у обзир стање жене, особине током трудноће, термин, тежину, контраиндикације.

Лекови се не препоручује за болести бубрега, који утичу на њихово нормално функционисање. Код крварења јетре. Такође, не узимајте лекове због преосетљивости.

Температура

Панадол је један од најпопуларнијих антипиретичних лекова који је познат широм света. Алат помаже:

  • да уклони грозницу;
  • да уклони снажну грозницу;
  • смањити синдром болова.

Од температуре, лек помаже директним утицајем на централни нервни систем. Супстанца делује у хипоталамусу, активирајући функције терморегулације, које су потпуно идентичне природној нормализацији.

  • Препоручује се за температуру тела до 39 ° Ц.
  • Један улаз за одрасле - од 320 до 1000 мг.
  • Дозвољено је не више од 4000 мг парацетамола.
  • Између сваког пријема лека треба најмање 4 сата.
  • За децу, доза строго одређује специјалиста.

Контраиндикације

Лек се не препоручује за:

  • преосјетљивост;
  • индивидуална нетолеранција;
  • повреде јетре и бубрега;
  • зависност од алкохола;
  • болести крви;
  • генетске болести.

Постоје контраиндикације за Панадол за старе, који имајупровести болести јетре, посебно код високих нивоа билирубина у плазми.

Ако је лекар одредио дугорочну употребу лека, потребно је периодично проверавати квалитет крви и пратити функционалне способности бубрега и јетре. Да би се то урадило, извршена је биохемијска анализа.

Нежељени ефекти

Негативне последице након узимања лекова могу се манифестовати ако узимате лек дуго времена уз кратке интервале између курсева. Парацетамол има токсични ефекат на јетру, што може довести до смрти ћелија органа након дуго времена.

Специјалисти такође не препоручују узимање лекова који садрже парацетамол људима који злоупотребљавају алкохол. Посебно забрањено је комбиновање медицине узимањем алкохола. Не можете пити парацетамол заједно са антихистаминима, фенобарбиталом, глукокортикоидима.

Продужена, неконтролисана употреба парацетамола може довести до отказивања бубрега, смањења грануларних бијелих крвних зрнаца које се боре против инфекције. Постоји ризик од крварења. Може бити повраћање, дијареја, бол у стомаку, мучнина, надимост, згага.

Прекомерна доза

Мала количина Панадола за смањење бола и топлине излучује се из тела без штетног деловања. Са великим лековима, ћелије хепатитиса почињу да умиру. Такође, почињу метаболички производи негативно утичу на стање бубрега, ЦНС, панкреас, срце. Постоји опасност од развоја ацидозе и почетка угњетавања свести.

Будите сигурни да знате, колико лека не треба да буде непотребно. Да је отрован леком, могуће је у следећим случајевима:

  • покушај самоубиства;
  • комбинација великих доза парацетамола са таквим лековима као што су Ринзасип, Цитрамон, Терафлу, Пенталгин, Фервек, Ибуклин.
  • узимање дрога са алкохолом;
  • присуство хроничне болести јетре и бубрега;
  • дуготрајно лијечење лијекова.
  1. Испирање стомака великим количинама воде, пријем повраћених средстава.
  2. Потребно је пити активни угаљ: 1 таблета на 10 кг телесне тежине - ово ће помоћи да се заустави апсорпција опасне твари.
  3. Позовите хитну помоћ.

Панадол. Упутства за употребу

Панадол екстра-шумеће таблете

Закључак

Панадол је сигуран, ако пратите сва правила за пријем. Али са неправилним односом према вашем здрављу, продуженим самотретањем, вишком доза које успостављају стручњаци, може се озбиљно повриједити и чак довести до смрти. За шта је агент, дозирање и друге информације неопходне, могуће је научити, прочитајући инструкцију на апликацији.

Дечија Панадол суспензија - службена упутства за употребу

ИНСТРУКЦИЈЕ
о медицинској употреби лека

ДЕЦА ПАНАДОЛ

Регистарски број:

Трговинско име: ДЕЦА ПАНАДОЛ

Међународно неластично име:

Дозирање:

Састав. Сваки 5 мл суспензије садржи: активни састојак - парацетамол 120 мг; неактивних састојака: јабучна киселина, ксантан гума, хидрогенизовати глукозни сируп (Малтитол), сорбитол, лимунска киселина, натријум нипасепт, јагоде, азорубин воде.

Дечији Панадол не садржи шећер, алкохол и ацетилсалицилну киселину.

Опис:
Ружичаста вискозна течност са мирисом од јагода, у коме су присутни кристали.

Фармакотерапијска група:

АТКС код: Н02БЕ01.

Фармаколошка својства:

Пхармацодинамицс.
Лек има аналгетичке и антипиретичке особине. Он блокира циклооксигеназу у централном нервном систему, утиче на центре болова и терморегулације. Анти-инфламаторни ефекат је практично одсутан. Она нема никакав утицај на стање слузокоже метаболизма гастроинтестиналног тракта и воде соли, јер не утиче на синтезу простагландина у периферним ткивима.

Фармакокинетика.
Апсорпција је велика - Панадол брзо и готово потпуно апсорбује из гастроинтестиналног тракта. Веза са протеином у плазми је око 15%. Максимална концентрација у плазми се постиже за 30-60 минута. Расподела парацетамола у телесним течностима релативно је уједначена.

Метаболизира се углавном у јетри са формирањем неколико метаболита. Код новорођенчади првих два дана живота и код деце од 3 до 10 година, главни метаболит парацетамола је парацетамол сулфат, код деце старих 12 година и више - коњуговани глукуронид. Дио препарата (приближно 17%) пролази кроз хидроксилацију формирањем активних метаболита, који су коњуговани са глутатионом. Са недостатком глутатиона, ови метаболити парацетамола могу блокирати ензимске системе хепатоцита и узроковати њихову некрозу.

Полувреме са терапијском дозом је 2-3 сата. Када примате терапеутске дозе, 90 до 100% узете дозе се излучује у урину у року од једног дана. Главна количина лека се издаје после коњугације у јетри. У непромењеном облику, не пушта се више од 3% примљене дозе парацетамола.

Индикације за употребу.
Примењује се код деце од 3 месеца до 12 година као:

  • антипиретици - да се смањи висока грозница на позадини прехладе, грипа и инфективних болести деце (пилића, заушке, ошпоре, рубела, шкрлатна грозница, итд.)
  • анестезија - са зубобољем, укључујући и знојење, главобољу, уши са оитисом и болним грлом.

За дјецу од 2 до 3 мјесеца живота може се узимати појединачна доза да се температура смањи након вакцинације. Ако се температура не смањи, обратите се лекару.

Контраиндикације:

  • преосјетљивост на парацетамол или било који други састојак у леку;
  • ознацене повреде јетре или бубрега;
  • период новорођенчета;

Мере предострожности:
Примењивати са опрезом код са погоршањем функције јетре (укључујући Гилберт синдромом), бубрега, генетске одсуству глукозе ензима 6-фосфат дехидрогеназе, озбиљних болести крви (тешка анемија, леукопенија и тромбоцитопенија). У таквим случајевима, пре узимања лека треба консултовати лекара. Лек не треба узимати истовремено са другим лековима који садрже парацетамол.

Дозирање и администрација:

Пре употребе, садржај бочице треба добро потресати. Мерни шприц, уграђен унутар паковања, омогућава вам правилно и рационално дозирање лијека.

Доза лека зависи од старости и телесне тежине детета.

За дјецу старију од 3 мјесеца, појединачна доза од 15 мг / кг телесне масе, 3-4 пута дневно, максимална дневна доза није већа од 60 мг / кг телесне тежине. Ако је потребно, дајте дијете препоручену дозу сваких 4-6 сати, али не више од 4 дозе за 24 сата.

У свим другим случајевима неопходна је консултација лекара пре него што узимате Панадол Цхилдрен'с.

Панадол

Опис је тренутно укључен 20.06.2016

  • Латинско име: Панадол
  • АТКС код: Н02БЕ01
  • Активни састојак: Парацетамол (Парацетамол)
  • Произвођач: ГлакоСмитхКлине Цонсумер Хеалтхцаре (Велика Британија)

Састав Панадол

Таблета у специјалном филмском премазу садржи 500 мг парацетамол. Додатне компоненте: повидоне, Калијум сорбат, кукурузни скроб, триацетин, прежелатинизирани скроб, хипромелоза, стеаринска киселина, талк.

Састав растворљиве таблете: 500 мг активне супстанце и додатних компоненти: диметикон, натријум лаурил сулфат, повидон, натријум карбонат, лимунска киселина, натријум хидроген карбонат, натријум сахаринат, сорбитол.

Облик издавања

Панадол је доступан у облику таблета: растворљиве таблете Панадол и таблете у филмској мембрани.

Растворљиве таблете имају бијеле боје, равну површину, грубу површину, обријану ивицу и ризик са једне стране.

Филм-обложене таблете имају капсуларну форму, равне ивице, бијеле боје, ризик са једне стране и посебну ознаку "Панадол" са друге стране.

Фармаколошка акција

Антипиретички аналгетик. Активни састојак има антипиретичке, аналгетичке ефекте. Принцип деловања је заснован на блокирању ЦОКС-1, 2 углавном у централном нервном систему. Активна компонента делује на центре терморегулације и болова.

Анти-инфламаторни ефекат у парацетамолу практично није изражен. Активни састојак не надражује мукозне мембране дигестивног тракта (црева, желудац). Панадол не може утицати на процес синтезе простагландини у периферно лоцираним ткивима, тако да лек не утиче размена воде.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Лијек се брзо апсорбује из лумена дигестивног тракта кроз пасивни транспорт. Активна компонента се апсорбује углавном из танког црева. Максимална концентрација парацетамола након појединачног уноса од 500 мг забележена је након 10-60 минута (Ц (мак) = 6 μг / мл). Након 6 сати индекс постепено достигне ниво 11-12 μг / мл.

Активна супстанца карактерише једнообразна дистрибуција у течним медијумима и ткивима тела, без уласка у цереброспиналну течност и масно ткиво.

Везивање протеина у плазми не прелази 10%, благо повећава се код превеликог зрачења. Глукуронидни и сулфатни метаболити нису у могућности да се везују за протеине у плазми чак иу релативно високим дозама. Панадол метаболише првенствено у хепатиц систему због коњугацију глукуронид и сулфата, као и кроз оксидације са цитохром П-450 и мешовитих јетре оксидазама.

Н-ацетил-п-бензокуинонеимине (хидроксилатом метаболит негативан ефекат) формирана бубрежне и јетрене система у малим количинама као резултат интеракције мешовитих облика оксидазама, детоксикацију због везивања са глутатиона. Када дође до предозирања, акумулација Н-ацетил-п-бензокинонимина, која може проузроковати оштећење ткива. Значајан део парацетамола се везује за глукуронску киселину, незнатан - са сумпорном киселином. Наведени коњуговани метаболити немају биолошки ефекат и немају активност. Метаболизам са формирањем сулфатних метаболита је карактеристичан за новорођенчад и презгодњу бебу.

Полу-живот је 1-3 сата. циротичне лезије хепатичног система Т1 2 је значајно повећан. Чишћење бубрега достиже 5%. Кроз бубрежни систем, лек се излучује у урину у облику сулфатних и глукуронидних коњугата. У непромењеном облику, мање од 5% парацетамола се излучује.

Индикације за употребу, од којих таблете Панадол

Лек се користи за симптоматску терапију и крпање синдром бола:

Као антипиретички агенс (фебрилни синдром) лек се прописује на повишеној телесној температури (хладноће, инфлуенца, инфекција). Лек не утиче на прогресију и током основне болести и користи се само за смањење тежине симптома бола.

Контраиндикације

Са индивидуалном преосетљивошћу, Панадол није прописан. Старосна граница је до 6 година.

Релативне контраиндикације:

  • Гилбертов синдром;
  • инсуфицијенција јетре;
  • бенигна хипербилирубинемија;
  • алкохолна лезија јетре;
  • отказивање бубрега;
  • трудноћа;
  • вирусни хепатитис;
  • старост;
  • недостатак глукоза-6-фосфат дехидрогеназе;
  • алкохолизам;
  • дојење.

Нежељени ефекти

Панадол се добро толерише у препорученим дозирима произвођача.

Негативне промене у урину:

  • интерстицијски нефритис;
  • ренална колија;
  • папиларна некроза;
  • неспецифична бактериурија.

Остале реакције:

  • анемија;
  • неутропенија;
  • кожни осип;
  • едем од Куинцке;
  • агранулоцитоза;
  • диспецептни феномени;
  • тромбоцитопенија;
  • свраб;
  • метхемоглобинемија;
  • хепатотоксични ефекат, оштећење јетре.

Упутство за употребу Панадол (Метода и дозирање)

Конвенционалне таблете Панадол, упутство за употребу

Одраслије постављају 500-1000 мг до 4 пута дневно ако је потребно. Препоручени временски интервал између пријема је 4 сата. Дан може трајати највише 8 таблета. Немојте дуго користити Панадол као анестезију (максимално 5 дана) и антипиретичка средства (не више од 3 дана). Одлуку о повећању дневне дозе или трајању терапије узима лекар који лечи.

Шумеће таблете Панадол, упутства за употребу

Таблете пре употребе растворити у стаклу водом. Дан може трајати највише 4 таблете. Растворљиви Панадол се пре свега прописује тешкоћама гутања таблета и педијатријске праксе.

Прекомерна доза

Произвођач препоручује узимање лека само у дозама наведеним у упутствима. Приликом узимања високих доза, одмах треба тражити медицинску помоћ, чак и у одсуству негативних симптома, јер евентуално одложена лезија јетре. Код одраслих пацијената примећују се први знаци оштећења јетре када узимате више од 10 грама лијека. Уношење више од 5 грама има токсичан ефекат у одређеној категорији грађана који имају факторе ризика:

  • конзумирање алкохолних пића у великим количинама и са високом фреквенцијом;
  • пријем Фенитоин, Пхенобарбитал, Карбамазепин, Рифампицин, Примидон, дроге Свети Ђорђевић је перфумиран и други лекови који стимулишу производњу ензима јетре;
  • недостатак глутатиона (са ХИВ инфекција, цистична фиброза, лоша исхрана, исцрпљеност и изгладњивање).

Знаци тровања:

  • повећано знојење;
  • мучнина;
  • епигастрични бол;
  • бледо коже;
  • повраћање.

Ако се може развити озбиљно тровање акутна бубрежна инсуфицијенција, аритмија, енцефалопатија, цома, тубуларна некроза, панкреатитис.

Третман обухвата испирање желуца, употребу ентеросорбентних лијекова (Полифепане, Активни угљен), увођење прекурсора синтезе глутатион-метионина и донатора СХ група. Уз тешке лезије хепатичног система, лечење се води под водством стручњака из токсиколошког центра.

Интеракција

Ризик од хепатотоксичног оштећења повећава се истовременим третманом индукторима микросомалних хепатичних ензима и лековима који показују хепатотоксичне ефекте. Забележено је умерено или благо повећање индикатора протромбинско време.

Апсорпција парацетамола се смањује с именовањем антихолинергичких лекова. Тежина аналгетичког ефекта се смањује, а екскреција се убрзава третманом орални контрацептиви. Парацетамол потискује активност урицосурни лекови. Индекс биоразградљивости Панадол-а се смањује уз пријем Активни угаљ. Смањено излучивање Диазепам.

У односу на Зидовудин постоји а Мијелодепресивни ефекат. У медицинској пракси регистровано је 1 случај озбиљног оштећења јетре. Токсични ефекти се повећавају уз пријем Исониазид. Постоји убрзање метаболизма (оксидација, глукуронизација) парацетамола и смањење његове ефикасности уз истовремену употребу следећих лекова:

Колестирамине успорава апсорпцију Парацетамола (ако се временски интервал између пријема не примећује на 1 сат). Панадол убрзава излучивање Ламотригин. Метоклопрамид повећава концентрацију Парацетамола у крви, повећавајући његову апсорпцију. Пробенецид смањује клиренс Панадол. Обрнути ефекат се посматра у односу на Сулфинпиразон и Рифампицин. Етхинилестрадиол повећава апсорпцију лекова из интестиналног лумена.

Услови продаје

Објављује се у специјализованим центрима, апотекама по представљању рецепта лекара.

Услови складиштења

Произвођач препоручује одржавање режима температуре (до 30 степени) како би се одржала ефикасност лека током целог периода наведеног на паковању.

Датум истека

Посебна упутства

Произвођач препоручује периодично праћење нивоа крви. При узимању лекова који смањују холестерол (Колестирамине), антиеметике (Домперидон, Метоклопрамид), са патологијом бубрежног / хепатичног система, неопходан је опрез.

Не користите Панадол често ако вам је потребан дневни унос антикоагулантни лекови. Неопходно је обавестити љекар који је присуствовао приликом узимања Парацетамола приликом обављања анализе за ниво шећера и мокраћне киселине у крви. Неприхватљиво је узимати алкохолна пића током лечења. Уз опрез одредите особе које пате хронични алкохолизам.

Аналоги

  • Парацетамол;
  • Еффералган;
  • Проходол;
  • Перфалган;
  • Цефкон Д.

Деца

Деца 6-9 година лек је прописан 3-4 пута дневно за 2 таблете. Препоручени временски интервал произвођача између пријема је 4 сата. Максимална дневна доза је 1000 мг (2 таблете).

Деца од 9 до 12 година лек је прописан до 4 пута дневно за 1 таблету. Дан може трајати највише 4 таблете.

Панадол током трудноће (и лактације)

Активна компонента је у стању да прође плацентална баријера. Негативан утицај Панадола на фетус није забиљежен, што омогућава коришћење лијека током трудноће ако је потребно.

Панадол са дојењем

Активна супстанца се излучује лактацијом млеком у концентрацији 0,04-0,23% од дозе Парацетамола коју узима мајка. Пре лечења се врши процена потреба за узимањем Панадола и очекиване повреде фетуса / детета. Спроведене експерименталне студије нису успоставиле тератогене, ембриотоксичне и мутагене ефекте Парацетамола.

Отзиви о Панадол

Лијек се добро подноси и, с обзиром на вријеме лијечења, препоруке за дозирање ретко узрокују негативне реакције. Прегледи пацијената и доктора су углавном позитивни. Једна од предности овог лијека је његова доступност и ниска цена.

Цена Панадола, где купити

Цена Панадол зависи од региона продаје, апотекарске мреже и ретко прелази 100 рубаља у Русији.

Панадол за децу

Облици ослобађања

Упутства за дечији панадол

Панадол за децу није ништа друго до познати парацетамол, прилагођен за употребу у педијатрији. Током протекле две деценије, ефикасност и безбедност парацетамола високе чистоће се више пута и темељно истражује у стотинама хиљада деце. Таква широка клиничка покривеност омогућила је недвосмислен закључак: парацетамол је оптимално антипиретично средство за употребу код деце. До недавно, класична средства за снижавање температуре код деце у пост-совјетским земљама су били аспирин са аналгином или, што је горе, њихова комбинација. Међутим, након низа публикација у специјализоване медицинске литературе на великом броју компликација које настају код пацијената који примају ове лекове, они су укинуте у отпада и у нашој земљи, који, у ствари, није изненађујуће: аспирин је контраиндикована за пријем деце млађе од 4 године и Аналгинум и потпуно је забрањено да се користи у више од 40 земаља света. Што се тиче панадол бебе (панадола баби), онда је овај лек апсолутно са правом окупирао празну нишу. Данас се користи код деце узраста од 3 месеца до 12 година као аналгетик (главобољу и болове уха са грипа и акутних респираторних вирусних инфекција, зубобоље) и антипиретска (грознице са грипа, САРС, и после рутинске вакцинације). Лек је ефикасан са умјереним повећањем температуре и са истим умјереним или слабијим болом код већине пацијената. Уколико ваше дете има тешку хипертермију или бол, третман може да почне са деце Панадол, а затим, после неуспеха томе да се пресели у лековима друге линије, на пример - да ибупрофен, чија је употреба могућа са две године. Што се тиче аспирин (ацетилсалицилна киселина), његова употреба је индикована само у одсуству терапијског одговора пријемне антипиретици друге (треба подсетити да овај лек је контраиндикован код деце млађе од 4 године, ек). Деца Панадола имају благотворно дејство на имунски статус, потресени под утицајем виралне или бактеријске инфекције.

За разлику од увек запамћивог аналгетика, парацетамол не инхибира процес хематопоезе и имунитета, али, напротив, делује као имуностимулант. Снага ефекта одређује примљене дозе и манифестује активирањем фактора некрозе тумора ТНФа продукције (Овај цитокин игра кључну улогу у упалног процеса и у заштити микроорганизама) и убрзано производњу Б-лимфоцита, одговоран за синтезу имуних протеина. Међу предностима дечјег панадола, треба поменути и одсуство етил алкохола као помоћне супстанце у свом саставу. Важно је чињеница да лек такође добро ради без шећера, што га омогућава да се користи код пацијената са дијабетесом меллитусом. Панадолска деца су доступна у облику суспензије за оралну примену, која има пријатан мирис и укус, али и у облику ректалних супозиторија. Бочица са суспензијом је дизајнирана на начин да не дозвољава дијете без употребе лијекова. Деци раног узраста (од 2 до 3 месеца) и прерано рођени дечији панадол могу се давати само у договору са педијатром. Трајање лекова који траје више од једне седмице захтева праћење крвне слике и функционално стање јетре. Продужено употреба високих доза лека може се посматрати хепатотоксичне и нефротоксичним ефекте испољава ренални колик, присуство микроорганизама у урину (бактериурија), папиларни некрозу, интерстицијални нефритис. У таквим ситуацијама потребно је одмах тражити медицинску помоћ, укључујући испирање желуца и узимање ентеросорбената. Узгред, парацетамол. за разлику од аналгетина, има свој "име" антидот - ацетилцистеин. Ако је доза педијатријског панадола прекорачена, лекар треба консултовати чак и ако нема притужби од детета. Лек је доступан за куповину у апотекама без рецепта. Дјечији панадол не захтева никакве посебне услове складиштења.